Ի գիտություն առկա մագիստրատուրայի շրջանավարտների
ՀՊՏՀ առկա մագիստրատուրայի սիրելի'  շրջանավարտներ,  առաջիկա երկու օրերին՝ հուլիսի 18-ին և 19-ին, համալսարանի ուսումնական գործընթացի կազմակերպման բաժնից կարող եք ստանալ ավարտական վկայականները՝ դիպլոմները: Քանի որ համալսարանի անձնակազմը ամենամյա արձակուրդում է լինելու, ապա դիպլոմների հանձնման գործընթացը կվերսկսվի օգոստոսի 19-ին:
Հիշեցնենք դիպլոմի ստացման ընթացակարգը.
1. գրադարանից վերցնել շրջիկ թերթիկը, որտեղ ստորագրությամբ և կնիքով հավաստվում է, որ դուք գրադարանում գրքային պարտքեր չունեք,
2. շրջիկ թերթիկով ներկայանալ հաշվապահական հաշվառման բաժին, որտեղ ստորագրությամբ և կնիքով հավաստվում է, որ դուք չունեք ուսման վարձի և, հանրակացարանից օգտվելու պարագայում, հանրակացարանի վճարման պարտք,
3. նույն թերթիկով արական սեռի շրջանավարտները պետք է ներկայանան նաև ընդհանուր բաժին՝ զինվորական փաստաթղթերը ստուգելու համար,
4. լրացված շրջիկ թերթիկը ներկայացնել դեկանատ, որտեղ շրջիկ թերթիկի փոխարեն կտրվի տեղեկանք:
Վերջում, անձնագրով պետք է ներկայանալ համալսարանի ուսումնական գործընթացի կազմակերպման բաժին՝ դիպլոմը ստանալու:

К сведению выпускников очной магистратуры
Дорогие выпускники очной магистратуры АГЭУ, 18-го и 19-го июля, вы можете получить свои дипломы из отдела организации учебного процесса. Поскольку персонал университета будет в ежегодном отпуске, то выдача дипломов вновь будет начата 19-го августа.
Напомним порядок получения диплома:
1. Из библиотеки взять обходной листок, где подписью и печатью заверено, что у вас нет долга в библиотеке
2. Обходной лист представить в отдел бухгалтерского учета, где подписью и печатью будет подтверждено, что у вас нет долга по плате за обучение и по общежитию,
3. С тем же обходным листком лица мужского пола обращаются в общий отдел, для проверки военных документов,
4. С заполненным обходим листком необходимо представиться в деканат, где вместо листка будет выдана справка.
И в конце, с паспортом необходимо подойти в отдел организации учебного процесса для получения диплома.