Տեղեկատվական հանդիպում՝ Ժան Մոնե միջազգային ծրագրին դիմելու վերաբերյալ
Մեկնարկել է «Էրազմուս+» ծրագրի 2021 թ. առաջարկների ներկայացման մրցույթը։ Մրցույթի այս տարվա ակտիվ գործողություններից ՀՊՏՀ-ն կարող է դիմել «Ժան Մոնե» գործողություններին, որոնք ուղղված են խթանելու դասավանդումն ու հետազոտությունը Եվրոպական միության ուսումնասիրությունների ոլորտում: «Ժան Մոնե» գործողությունները կարող են ներառել ԵՄ ուսումնասիրությունների ոլորտում կարճաժամկետ ուսումնական ծրագրի/դասընթացի ներդնում, գերազանցության կենտրոնների հիմնում, ցանցերի ստեղծում, զարգացում և մի շարք այլ ծրագրերի իրականացում։
«Ժան Մոնե» գործողությունների բուն էությունը, տեսակները, հայտադիմումի պայմանները և այլ մանրամասներ ներկայացնելու նպատակով ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժինը կազմակերպում է տեղեկատվական հանդիպում և հրավիրում մասնակցելու ՀՊՏՀ ակադեմիական անձնակազմի` ծրագրով հետաքրքրված ներկայացուցիչներին։
Հանդիպումը տեղի կունենա առցանց, ապրիլի 12-ին, ժամը 14։00-ին։
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել այստեղ, իսկ «Էրազմուս+» ծրագրի ուղեցույցում «Ժան Մոնե» գործողություններին կարող եք ծանոթանալ այստեղ (էջ 268)։

Информационная встреча, посвященная подаче заявки по международной программе Жана Моне
Стартовал конкурс на представление предложений в рамках программы “Эразмус+” на 2021 г. В этом году АГЭУ может подавать заявки на программу “Жан Моне”. Последняя направлена на стимулирование преподавания и исследований в области Европейских исследований. Программы “Жан Моне” включают внедрение краткосрочного курса/программы в области исследований ЕС, создание центров отличия, создание сетей, развитие и др.
С целью представления сути программ “Жан Моне”, их типов, условий подачи заявки и пр. подробностей о программе отдел международных связей АГЭУ организует информационную встречу и приглашает к участию заинтересованных в программе представителей академического персонала АГЭУ.
Встреча будет проведена в режиме онлайн, 12 апреля в 14:00.
Для участия необходима предварительная регистрация по ссылке. В инструкциях программы “Эразмус+” вы можете ознакомиться с программой Жана Моне здесь (стр.268).