Կանցկացվի ռուսաց լեզվի հանրապետական ուսանողական օլիմպիադա
Երևանում Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնը և ԽՍՀՄ բուհերի շրջանավարտների ասոցիացիան (Ռուսաստան) Հայաստանում կազմակերպում են ռուսաց լեզվի 5-րդ հանրապետական ուսանողական օլիմպիադա ռուսաց լեզվով՝ «Ռուսաստան․ սեր առանց սահմանների» թեմայով։
Օլիմպիադան անցկացվելու է գրավոր ձևով՝  2 փուլով։
Առաջին փուլում մասնակիցները գրելու են էսսեներ (մինչև  3 էջ A4 word ձևաչափով ), որոնք ուղարկելու են rusotdel@arm.rs.gov.ru էլ հասցեին։
Իսկ երկրորդ փուլը անցկացվելու է Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ռուսաց լեզվի կենտրոնում։
Արդյունքները կհրապարակվեն ապրիլի 30-ին, բոլոր մասնակիցները կստանան վկայականներ, իսկ 1-3-րդ տեղերը զբաղեցրածները՝ դիպլոմներ և արժեքավոր մրցանակներ:

Состоится республиканская студенческая олимпиада по русскому язык
Российский центр науки и культуры в Ереване и Ассоциация выпускников вузов СССР (России) в Армении проводят V Республиканскую студенческую олимпиаду по русскому языку на тему “Россия: любовь без границ”.
Олимпиада проводится в письменной форме в два этапа.
На первом этапе Олимпиады участникам предлагается написать эссе (до 3х страниц в формате А4), которые должны быть отправлены по эл. адресу rusotdel@arm.rs.gov.ru.
Второй этап состоится в Центре русского языка Национального университета архитектуры и строительства Армении.
Итоги будут подведены 30 апреля, всем участникам Олимпиады будут высланы сертификаты об участии, а занявшие 1-3 призовые места получат дипломы и ценные подарки.