Մեկնարկում են «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական խաղերը
ՀՊՏՀ-ն և Հայաստանի մարզական ուսանողական ֆեդերացիան կազմակերպում են «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական խաղերը: Մարզական միջոցառումն այս տարի նվիրվում է Հայաստանում տնտեսագիտության առաջին դպրոցի հիմնադրման 90 և ՀՊՏՀ 45-ամյակին:
Խաղերն անցկացվելու են հունվարի 29-ից փետրվարի 15-ը՝ 1 տասնյակից ավելի բուհերի մասնակցությամբ: Անցկացվելու են առաջնություններ 6 մարզաձևերից:
Այս մասին asue.am-ին հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Հովհաննես Գաբրիելյանը՝ նշելով, որ ՀՊՏՀ դասախոսներն ու աշխատակիցները մասնակցելու համար կարող են դիմել նշված ամբիոն:

Состоятся межвузовские спортивные игры “Преподавательский кубок”
АГЭУ и Федерация студенческого спорта Армении организуют межвузовские игры «Преподавательский кубок». В этом году спортивное мероприятие посвящено 90-летию образования первой школы экономики в Армении и 45-летию АГЭУ.
Игры пройдут с 29 января по 15 февраля с участием более десятка университетов. Будут проведены чемпионаты по 6 видам спорта.
Ованнес Габриелян, заведующий кафедрой физического воспитания, чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны АГЭУ, представил информацию и отметил, что преподаватели и сотрудники АГЭУ могут подать заявку на участие в упомянутом мероприятии.