ՀՊՏՀ-ում կանցկացվի միջազգային վերապատրաստման շաբաթ
Ս/թ ապրիլի 16-20-ը ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ տեղի կունենա միջազգային վերապատրաստման շաբաթ, որի շրջանակներում մեր համալսարանում կհյուրընկալվեն եվրոպական 8 համալսարանների 11 դասախոսներ և վարչական աշխատակիցներ: Մեկշաբաթյա հանդիպումների և սեմինարների ընթացքում ՀՊՏՀ արտասահմանյան գործընկերները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու ՀՊՏՀ ֆակուլտետների և առանձին ստորաբաժանումների աշխատանքներին՝ գրադարան, համակարգչային լաբորատորիաներ, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոն: Կքննարկվեն այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են ՀՊՏՀ միջազգայնացման ռազմավարությունը, «Էրազմուս+» ծրագրի ներդրման արդյունքները, ինչպես նաև համալսարաններում կրեդիտային շարժունության ծրագրերի իրականացման առանձնահատկությունները: Սեմինարներից բացի, ՀՊՏՀ ժամանած պրոֆեսորները դասախոսություններով հանդես կգան համալսարանի տարբեր ֆակուլտետներում: Ծրագրի ամբողջական օրակարգին, ինչպես նաև դասախոսությունների գրաֆիկին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Դասախոսությունները բաց են ՀՊՏՀ բոլոր ուսանողների համար: Այն դասախոսները, ովքեր ցանկանում են մասնակցել սեմինարներին, կարող են գրանցվել` մինչև ս/թ ապրիլի 16-ը արտաքին կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com հասցեին ուղարկելով իրենց կոնտակտային տվյալները՝ հստակ նշելով, թե որ օրերին են մասնակցելու հանդիպումներին:

В АГЭУ пройдет международная неделя переподаготовки
По инициативе отдела внешних связей АГЭУ, 16-20 апреля с.г. пройдет неделя международой переподаготовки, в рамках которой 11 преподавалей и административный сотрудников 8 европейских вузов побудут в нашем университете. В ходе недельных встреч и семинаров иностранным партнерам АГЭУ представится возможность ознакомиться с работой факультетов и отдельных подразделений АГЭУ: библиотекой, компьютерными аудиториями, исследовательским центром «АГЭУ». Будут обсуждены вопросы касательно стратегии интернационализации АГЭУ, результаты внедрения программы «Эразмус +», а также особенности реализации программ кредитной мобильности в университетах. Помимо семинаров, приезжающие профессора выступят с лекциями на разных факультетах университета. С полной повесткой дня программы, а также графиком лекций можете ознакомиться здесь.
Лекции открыты для всех студентов АГЭУ. Преподаватели, желающие участвовать в семинарах, могут зарегистрироваться до 16 апреля с.г., направляя свои контактные данные по почте на адрес отдела внешних связей: asue.erasmus@gmail.com.