Միջազգային երիտասարդական համաժողով՝ Eurasia Global
Ռուսաստանի Դաշնության երիտասարդության հարցերով դաշնային գործակալության և Օրենբուրգի մարզի կառավարության աջակցությամբ 2021 թ. սեպտեմբերի 2-8-ը Օրենբուրգ քաղաքում տեղի կունենա «Eurasia Global» միջազգային երիտասարդական համաժողովը:
Համաժողովի հիմնական թեմատիկ ուղղություններն են՝
• Գործընկերություն՝ հանուն կրթության և կարողությունների /հմտությունների/ զարգացման: Մարդկային ներուժի նոր դերը:
• Համագործակցություն և երիտասարդական ձեռներեցային գործընկերություն:
• Կայուն զարգացում, շրջակա միջավայր, գիտակցված սպառում:
• Երիտասարդության ձայնը. ժամանակակից մեդիայի և հաղորդակցության միջոցներ:
Համաժողովին կարող են մասնակցել 18-35 տարեկան երիտասարդներ: Մասնակցության պարտադիր պահանջներից է ռուսերենի և անգլերենի ազատ տիրապետումը:
Երևան-Օրենբուրգ-Երևան ճանապարհածախսը հոգում է մասնակիցը, իսկ կեցության, սննդի և Օրենբուրգում տեղափոխության ծախսերը՝ հրավիրող կողմը:
Համաժողովին մասնակցել ցանկացողները մինչև 2021 թ. հունիսի 25-ը կարող են youth@escs.am էլեկտրոնային հասցեին (թեմա դաշտում նշել «Օրենբուրգ», «Eurasia Global» և անուն, ազգանուն) ուղարկել ինքնակենսագրական և էսսե՝ վերը նշված թեմատիկ ուղղություններից մեկի վերաբերյալ:

Международный молодежный форум Eurasia Global
При поддержке Федерального агентства по делам молодежи РФ (Росмолодежь) и Правительства Оренбургской области РФ 2-8 сентября 2021 г. в г. Оренбурге состоится Международный молодежный форум Eurasia Global.
Основные тематические направления форума:
• Партнерства в образовании и развитии компетенций. Новая роль человеческого потенциала.
• Кооперация и предпринимательское молодежное сотрудничество.
• От осознанного потребления к устойчивому развитию. Задачи и вызовы для молодежи, которая строит мир для себя и своих потомков.
• Голос молодежи — современные медиа и способы коммуникации.
К участию в форуме приглашаются молодые люди в возрасте 18-35 лет. Одним из обязательных требований является свободное владение русским и английским языками.
Транспортные расходы (Ереван-Оренбург-Ереван) оплачивает участник, а расходы, связанные с проживанием, питанием и перемещением в Оренбурге покрывает приглашающая сторона.
Лица, желающие принять участие в форуме, должны до 25 июля 2021 г. отправить CV и эссе в рамках одного из указанных выше тематических направлений форума на адрес эл.почты youth@escs.am (в заголовке письма необходимо указать «Оренбург», «Eurasia Global», имя и фамилию).