Միջազգային երիտասարդական ֆորումի հրավեր
Հունիսի 24-30-ը Ղրղզստանի Հանրապետության Չոլպոն-Ատա քաղաքում Տնտեսական ռազմավարությունների ինստիտուտը, Գորչակովի անվան հանրային դիվանագիտության աջակցության հիմնադրամի ֆինանսական աջակցությամբ, կազմակերպում է միջազգային երիտասարդական ֆորում՝ «Մետաքսի ճանապարհ – Նոր ձևաչափ – Կանաչ ստանդարտ»:
Ֆորումի հիմնական գաղափարը առևտրատնտեսական և հումանիտար կոոպերացիայի ընդհանուր պատկերի մոդելավորումն է Եվրասիական երկրների համակարգված և փոխշահավետ զարգացման համատեքստում:
Մասնակցության են հրավիրվում է 18-30 տարեկան ուսանողները, ասպիրանտները, երիտասարդ գիտնականները, ձեռներեցները, հասարակական գործիչները:
Ֆորումը կանցկացվի «Եվրասիա -2040» երիտասարդական ռազմավարական դինամիկ խաղի ձևաչափով, որի ընթացքում երիտասարդ հետազոտողներին կտրվեն տեսական և գործնական առաջադրանքներ Եվրասիական երկրների միջև արդյունաբերության, առևտրային, մշակույթի, կրթության, բնապահպանության և անվտանգության ոլորտներում համագործակցության նորարարական նախագծերի մշակման նպատակով:
Ֆորումի մասնակիցները կստանան հավաստագրեր, իսկ «Եվրասիա -2040» երիտասարդական ռազմավարական դինամիկ խաղի հաղթողներին կընձեռնվի հնարավորություն հրապարակել իրենց գիտական հետազոտությունների արդյունքները ԲՈԿ-ի ցանկում ընդգրկված «Տնտեսական ռազմավարություններ» (ISSN 1680-094X) և «Միկրոտնտեսագիտություն» (ISSN 1817-1591) պարբերականներում:
Մասնակցության հայտը պետք է ուղարկել մինչև ս.թ. մայիսի 15-ը Nemkova@inesnet.ru (զուգահեռ ուղարկելով ovn3101@inbox.ru հասցեին), նշելով թեմա դաշտում՝ «Ֆորումի շրջանակներում «Եվրասիա -2040» մրցույթի համար» («На конкурс „Евразия-2040“ в рамках Форума):
Կացության և սննդի ծախսերը հոգում են ֆորումի կազմակերպիչները: Ճանապարհածախսը և մասնակցության վճարը հոգում է մասնակիցը:

Международный молодежный форум «Шелковый путь - Новый формат - Зеленый стандарт»
В период с 24 по 30 июня 2019 г. в г. Чолпон-Ата (Кыргызская Республика) Институт экономических стратегий при финансовой поддержке Фонда поддержки публичной дипломатии им. А.М. Горчакова проводит Международный молодежный форум «Шелковый путь - Новый формат - Зеленый стандарт».
Центральная идея Форума - моделирование общего образа торгово-экономической и гуманитарной кооперации в контексте согласованного и взаимовыгодного развития стран евразийского континента.
К участию приглашаются инициативные молодые исследователи - студенты, аспиранты, ученые,предприниматели и общественные деятели в возрасте от 18 до 30 лет.
Форум пройдет в формате динамичной молодежной стратегической игры «Евразия-2040», в ходе которой молодым исследователям будут предложены теоретические и практические задания для разработки инновационных проектов взаимодействия и сотрудничества стран евразийского континента в области промышленности и торговли, культуры и образования, экологии и безопасности.
По итогам стратегической игры «Евразия-2040» члены команды - победителя конкурса получат возможность опубликовать результаты своих научных изысканий в журналах, входящих в перечень ВАК, - «Экономические стратегии» (ISSN 1680-094X) и «Микроэкономика» (ISSN 1817-1591), а также принять участие в образовательных проектах Института экономических стратегий.
Все участники Форума получат сертификаты об участии в мероприятии.
Для участия в Форуме необходимо направить Регистрационную анкету-заявку по электронной почте Nemkova@inesnet.ru (с обязательной копией на ovn3101@inbox.ru) до 15 мая 2019 г. с пометкой «На конкурс „Евразия-2040“ в рамках Форума».
Трансфер участников к месту проведения Форума и обратно, регистрационный взнос оплачивается делегирующей организацией или самими участниками.