Միջազգային գիտահետազոտական մրցույթի հրավեր ՌԴ-ից
ՌԴ մշակութային նորարարությունների, կրթական նախաձեռնությունների և ժամանակակից սոցիալական տեխնոլոգիաների զարգացման Прорыв կենտրոնը Новая наука գիտական գործընկերության միջազգային կենտրոնի հետ համատեղ կազմակերպում է «Երիտասարդական գիտության առաջամարտիկ» (Авангард молодёжной науки) վերտառությամբ միջազգային գիտահետազոտական ​​մրցույթ, որին մասնակցելու են հրավիրվում բուհերի, միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների, ավագ դպրոցների սովորողները:
Մրցույթի նպատակը երիտասարդության նորարարական և ստեղծագործական ներուժի բացահայտումն ու զարգացումն է, երիտասարդ հետազոտողների համար միասնական տեղեկատվական դաշտի ձևավորումը, նրանց առաջընթացին աջակցությունը:
Աշխատանքային լեզուներն են անգլերենը և ռուսերենը, մրցույթին կարող են մասնակցել այն հետազոտական նախագծերը, որոնք ձևավորված են հոդվածների տեսքով՝ 5-ից 15 էջ ծավալով: Մրցութային մեկ աշխատանքը կարող է ներկայացվել համահեղինակությամբ (մի քանի մասնակից):
Մանրամասները՝ կից փաստաթղթում, ինչպես նաև՝ մրցույթի կանոններին և մասնակցության պայմաններին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով, իսկ մրցույթին մասնակցելու վերաբերյալ խորհրդատվությունները կարելի է ստանալ հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +7 (911) 4107747, ինչպես նաև office@sciencen.org էլեկտրոնային հասցեով:

Приглашение на международный научно-исследовательский конкурс (РФ)
Некоммерческая организация Центр развития современных социальных технологий, образовательных инициатив и культурных инноваций «Прорыв» (РФ) совместно с Международным центром научного партнёрства «Новая наука» организует Международный научно-исследовательский конкурс «АВАНГАРД МОЛОДЁЖНОЙ НАУКИ», в котором могут принять участие обучающиеся высшего, среднего профессионального и среднего (старшие классы) уровней системы образования.
Цель конкурса – развитие инновационного и творческого потенциала молодежи, формирование единого информационного поля для молодых исследователей, выявление перспективных исследовательских молодежных проектов, содействие их продвижению.
Рабочие языки конкурса: английский, русский. К участию в конкурсе принимаются исследовательские проекты обучающихся, оформленные в виде статей, объемом от 5 до 15 страниц. Авторами одной конкурсной работы могут быть несколько человек.
Подробности – в прикрепленном файле. С правилами конкурса и условиями участия можете ознакомиться, перейдя по ссылке. Консультации по участию в конкурсе можно получить по тел. +7(911)4107747, а также по электронной почте office@sciencen.org.