Պորտոյի համալսարանում սովորելու հրավեր` ՀՊՏՀ ուսանողներին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Պորտոյի համալսարանի (Պորտուգալիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` ՀՊՏՀ ուսանողները հնարավորություն կունենան նոմինացվել Պորտոյի համալսարանի կրթաթոշակային մրցույթին մասնակցելու համար և հաղթելու դեպքում մեկ կիսամյակ սովորել վերոնշյալ բուհում: Ծրագրին կարող են դիմել այն ուսանողները, ովքեր`
- սովորում են ՀՊՏՀ առկա ուսուցման բակալավրիատի 2-րդ, 3-րդ կամ հեռակա ուսուցման բակալավրիատի 2-րդ, 3-րդ կամ 4-րդ կուրսերում,
- սովորում են ՀՊՏՀ առկա ուսուցման մագիստրատուրայի 1-ին կամ հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի 1-ին կամ 2-րդ կուրսերում,
- սովորում են ասպիրանտուրայում, սակայն չեն գտնվում ավարտական կուրսում,
- ունեն անգլերենի իմացության B2 և բարձր մակարդակ,
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև սույն թվականի մարտի 23-ը, ժամը 11։00-ը լրացնեն հետևյալ հայտը։
Դուք կհամոզվեք, որ միջազգային կապերի բաժինը ձեր հայտը ստացել է՝ վերջնաժամկետի ավարտից հետո պատասխան նամակ ստանալով: Պատշաճ կերպով չլրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի:

Приглашение на обучение в Университете Порто для студентов АГЭУ
Согласно договору, заключенному между АГЭУ и Университетом Порто (Португалия) в рамках программы “Эразмус+”, студентам АГЭУ будет предоставлена возможность быть номинированными на участие в стипендиальном конкурсе и пройти курс обучения в течение одного академического семестра в указанном вузе. В программе могут принять участие, студенты,
- являющиеся студентами 2-го, 3-го курсов бакалавриата очной формы обучения, а также 2-го, 3-го, 4-го курсов бакалавриата заочной формы обучения АГЭУ;
- являющиеся студентами 1-го курса магистратуры очной формы обучения или 1-го, 2-го курсов магистратуры заочной формы обучения АГЭУ;
- проходящие обучение в магистратуре, однако не являющиеся аспирантами выпускного курса;
- владеющие английским языком на уровне В2 или выше;
- имеющие высокую академическую успеваемость;
- имеющие высокий уровень мотивации для прохождения обучения в течение одного академического семестра в партнерском вузе АГЭУ.