Դրամաշնորհային հետազոտական մրցույթի հրավեր «Ամբերդ»-ից
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Ամբերդ» հետազո­տա­կան կենտրոնը, համալսարանի հետազոտական կարողությունների բարելավման և սե­փական հետազոտական ներուժը պետական շահերին ի նպաստ բերելու, հանրային հետաքրքրություն ներկայացնող կիրառական հետազո­տությունների իրակա­նացման և հրապարակման, ընթացիկ հետազոտական աշխատանքներում համալսա­րանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ուսանողների, մագիստրանտների և ասպի­րանտ­­­ների ներգրավ­ման, ինչպես նաև օտարալեզու հետազոտությունների հրապարա­կումների ավելացման նպատակով, արտաքին շահառուների հետ խորհրդակցութ­յուն­ների արդյունքում հայ­տա­րարում է դրամաշնորհային հետազոտական ծրագրի իրակա­նացման մրցույթ՝ «Պետության դերը գործարար բարեվարքության ոլորտում, դրա խթանման մեխանիզմները» թեմայով:
«Ամբերդ» հետազո­տա­կան կենտրոնի կողմից իրականացվող հետազոտական թեմաների և խմբերի ձևավորման, դրանցում ասպիրանտների և ուսանողների ներգրավման կարգին կարող եք ծանոթանալ այստեղ,  իսկ հավելված 1-ը և հավելված 2-ը հասանելի են ակտիվ հղումներով։

Приглашение на грантовый исследовательский конкурс от «Amberd»
Исследовательский центр «Амберд» Государственного экономического университета Армении, совершенствуя исследовательские возможности университета и привнося собственный исследовательский потенциал на благо государственных интересов, реализуя и публикуя прикладные исследования, представляющие общественный интерес, с привлечением преподавателей университета, студентов, магистрантов и аспирантов по текущим научно-исследовательским работам, а также иностранному языку в целях увеличения научных публикаций, по результатам консультаций с внешними заинтересованными сторонами, объявляет тендер на реализацию грантового научно-исследовательского проекта по теме «Роль государства в область деловой этики, механизмы ее продвижения».
Ознакомиться с порядком формирования тем и групп исследований, реализуемых научно-исследовательским центром «Амберд», а также вовлечения к ним аспирантов и студентов, вы можете ознакомиться здесь, а приложения 1 и 2 доступны по активным ссылкам.