Վալենսիայի պոլիտեխնիկական համալսարանում (Իսպանիա) դասախոսելու հրավեր
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Վալենսիայի պոլիտեխնիկական համալսարանի (Իսպանիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն՝ ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին հնարավորություն կտրվի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի ընթացքում վերապատրաստվել վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրվածները մինչև սույն թվականի հոկտեմբերի 29-ը ներառյալ ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ. փոստին պետք է ուղարկեն ներքոնշյալ փաստաթղթերը՝ նամակի վերնագիր դաշտում նշելով “Training Mobility – Polytechnic University of Valencia”.
- անձնագրի լուսապատճենը
- ինքնակենսագրություն Europass CV ֆորմատով (անգլերեն)
- անգլերեն լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (պարտադիր) (լեզվի իմացությունը պետք է պարտադիր բավարարի C1 մակարդակը)
- մոտիվացիոն նամակ (անգլերեն)
- ընդունող համալսարանում դասավանդելու համար առաջարկվող առարկայի հակիրճ նկարագիրը (անգլերեն)
- փաստաթուղթ՝ հաշվետվությունում նշված պայմանավորվածությունների իրականացման վերաբերյալ, եթե նախորդ տարի մասնակցել են «Էրազմուս+» ծրագրի կողմից առաջարկվող որևէ փոխանակային ծրագրի և ներկայացրել հաշվետվություն:
Մրցույթին կարող են մասնակցել միայն ՀՊՏՀ հիմնական աշխատակիցները: Մրցույթի շրջանակներում նախապատվությունը տրվելու է «Նախագծերի կառավարում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի դասախոսներին, քանի որ շարժունությունը կազմակերպվում է վերոնշյալ ծրագրի շրջանակներում:
Մեկ աշխատանքային օրվա ընթացքում ստանալով պատասխան հաղորդագրություն՝ կհամոզվեք, որ միջազգային կապերի բաժինը ստացել է Ձեր հայտը:

Приглашение для преподавателей в политехнический университет Валенсии (Испания)
Как сообщают из отдела международных связей департамента внешних связей АГЭУ, согласно договору между Армянским государственным экономическим университетом и Политехническим университетом Валенсии (Испания), предоставлена возможность представителям профессорско-преподавательскому составу студентам магистратуры "Управления проектами" Армянского государственного экономического университета провести второй семестр 2019-2020 учебного года в вышеуказанном вузе.
Заинтересованные программой до 29-го октября должны выслать на адрес эл.поты отдела международных связей АГЭУ asue.erasmus@gmail.com следующие документы, отметивв поле "Тема" “Training Mobility Polytechnic University of Valencia”.
3. документ, удостоверяющий знание английского языка (уровеь С1),
4. мотивационное письмо (на аглийском),
5. краткое описание преподаваемого предмета (на английском)
6. Документ об осуществлении договоренностей, указанных в отчете, если в прошлом году принимали участие в какой-либо программе обмена, предлагаемой “Эразмус +”
В конкурсе могут принять участие только основные сотрудники АГЭУ. В рамках конкурса приоритет будет предоставлен преподавателям магистерской программы "Управление проектами".