Վալենսիայի պոլիտեխնիկական համալսարանում (Իսպանիա) սովորելու մրցույթի հրավեր
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Վալենսիայի պոլիտեխնիկական համալսարանի (Իսպանիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Նախագծերի կառավարում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնել վերոնշյալ բուհում:
• սովորում են ՀՊՏՀ «Նախագծերի կառավարում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի 1-ին կուրսում
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև հոկտեմբերի 29 ներառյալ ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ-փոստին ուղարկեն՝
4. անգլերեն լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (առկայության դեպքում): Այն ուսանողները, ովքեր հանձնել են միջազգային կապերի բաժնի կողմից կազմակերպված քննությունը, ուղեկից նամակում նշում են ստացած միավորը:
5. Բակալավրիատի դիպլոմի միջուկի լուսապատճենը:
Նամակի վերնագիր դաշտում անհրաժեշտ է նշել” Polytechnic University of Valencia (UPV)”: Դուք կհամոզվեք, որ հայտը միջազգային կապերի բաժինը ստացել է՝ 1 աշխատանքային օրվա ընթացքում պատասխան հաղորդագրություն ստանալով: Պատշաճ կերպով չլրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի: Ներկայացված փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից հետո լավագույն թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի: Ընտրված ուսանողները իրենց անձնական ծախսով մեկնելու են Մոսկվա (ՌԴ)` Իսպանիայի (D տեսակի) մուտքի արտոնագիր ստանալու համար: Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել միջազգային կապերի բաժին՝ asue.erasmus@gmail.com հասցեով:
Հաշվի առնելով միջբուհական պայմանագրում նշված մասնագիտության առանձնահատկությունը՝ սույն ծրագրին կարող են դիմել բացառապես ՀՊՏՀ «Նախագծերի կառավարում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի շրջանակներում սովորող մագիստրոսները:

Конкурс на обучение в политехническом университете Валенсии (Испания)
Как сообщают из отдела международных связей департамента внешних связей АГЭУ, согласно договору между Армянским государственным экономическим университетом и Политехническим университетом Валенсии (Испания), предоставлена возможность студентам магистратуры "Управления проектами" Армянского государственного экономического университета провести второй семестр 2019-2020 учебного года в вышеуказанном вузе.
В программе могут принять участие студенты 1-го курса магистратуры АГЭУ "Управления проектами", которые владеют английским языком на уровне B2 и выше, с высокой успеваемостью, большой мотивацией. Студенты, заинтересованные программой должны выслать до 29-го октября включительно на адрес эл.почты:
В поле Тема необходимо отметить ” Polytechnic University of Valencia (UPV)”.
Заявки, заполненные не должным образом или после конечного срока, не будут рассмотрены. После рассмотрения документов лучшие претенденты будут приглашены на собеседование. Для получения долгосрочной визы необходимо обратиться в посольство Испании в Москве (РФ)(на средстава студента).
Учитывая особенность специальности, указаной в межвузовском договоре, к участию в программе могут обращаться исключительно магистранты образовательной программы "Управление проектами" АГЭУ.