Սիմպոզիումի մասնակցության հրավեր
Մաքսիմ Տանկի անվան Բելառուսի պետական մանկավարժական համալսարանը հրավիրում է մասնակցելու «Կրթություն բոլոր սերունդների կայուն զարգացման համար՝ սոցիալական պայմանագիր» խորագրով 3-րդ միջազգային սիմպոզիումին, որը կայանալու է 2020 թվականի դեկտեմբերի 2-3-ը։
Սիմպոզիումին կարելի է մասնակցել ինչպես առկա (ելույթ, շնորհանդես, մասնակցություն թեմատիկ խնդիրների քննարկումներին ու կլոր սեղաններին, վարպետության դասի անցկացում), այնպես էլ հեռավար մասնակցության ձևով (առցանց մասնակցություն թեմատիկ խնդրահարույց հարցերի լուծման նպատակով ձևավորված խմբերի աշխատանքին ZOOM հարթակում կամ նյութերի տրամադրում տպագրության համար):
Սիմպոզիումի աշխատանքային լեզուներն են՝ ռուսերեն, բելառուսերեն և անգլերեն։
Սիմպոզիումին մասնակցելու համար մինչև 2020 թվականի հոկտեմբերի 15-ը անհրաժեշտ է լրացնել դիմումի ձևը և նյութերը (սիմպոզիումի մեկ կամ երկու աշխատանքային լեզուներով) ուղարկել` ccesd2019@gmail.com, cc_esd@bspu.by էլ.փոստերին։
Անհրաժեշտ է նաև մինչև 2020 թվականի հոկտեմբերի 2-ը հնարավոր մասնակցության վերաբերյալ կայացված որոշման մասին հայտնել ՀՊՏՀ գիտահետազոտական աշխատանքների կազմակերպման բաժին՝ բելառուսական կողմին տեղեկացնելու նպատակով:

Приглашение к участию в симпозиуме
Белорусский государственный педагогический университет имени Максима Танка приглашает к участию в III Международном симпозиуме «Образование в интересах устойчивого развития для всех поколений –социальный договор», который состоится 2-3 декабря 2020 года.
Возможны следующие формы участия: очная (выступление на пленарном заседании, участие в работе тематических проблемных групп и панельных дискуссий, проведение мастер-класса, стендовая презентация), дистанционная (онлайн участие в работе тематических проблемных групп и панельных дискуссий на платформе Zoom (ссылка на подключение будет выслана), заочная (предоставление материалов для публикации).
Рабочие языки симпозиума – русский, белорусский, английский.
Для участия в симпозиуме необходимо до 15 октября 2020 года направить заявочную анкету и материалы (на одном или двух рабочих языках симпозиума), в адрес оргкомитета на электронную почту ccesd2019@gmail.com, cc_esd@bspu.by.
Кроме того, необходимо до 2-го октября 2020 г. сообщить о решении возможного участия в симпозиуме в отдел организации научно-исследовательских работ АГЭУ с целью информирования белорусской стороны.