«ԵԱՏՄ զարգացման հեռանկարները և խնդիրները» խորագրով միջազգային գիտաժողովի հրավեր
ՌԴ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի իրավունքի ֆակուլտետը և Liberum Mare ուսանողական գիտական միությունը ռուսաստանյան և արտասահմանյան բուհերի բակալավրիատի, մագիստրատուրայի բարձր կուրսերի ուսանողներին և ասպիրանտներին հրավիրում են մասնակցելու երիտասարդ գիտնականների «Եվրասիական տնտեսական միության զարգացման հեռանկարները և խնդիրները» խորագրով միջազգային գիտաժողովին, որը տեղի կունենա ապրիլի 27-28-ը, հիբրիդային ձևաչափով։
Գիտաժողովի ծրագիրը ներառում հետևյալ բաժանմունքների աշխատանքը.
- ԵԱՏՄ-ն նոր մարտահրավերների և վտանգների առաջ,
- ԵԱՏՄ անդամ երկրների ազգային օրենսդրության ներդաշնակեցում,
- Իրավական ռիսկերի հաշվառման խնդիրները ԵԱՏՄ-ում,
- ԵԱՏՄ համագործակցությունը այլ միջազգային կազմակերպությունների, տարածաշրջանային միավորումների, առանձին տարածաշրջանների և երկրների հետ:
Գիտաժողովի նյութերը տեղ կգտնեն հոդվածների էլեկտրոնային ժողովածուում:
Որպես զեկուցող՝ անհրաժեշտ է մինչև ապրիլի 11-ը գրանցվել այս հղումով: Ուշադրություն․ հայտադիմումին պետք է կցվեն զեկույցի թեզիսները:
Գիտաժողովին որպես ունկնդիր մասնակցելու համար կարող եք գրանցվել մինչև ապրիլի 20-ը, այս հղումով, գիտաժողովի մասին մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։

Приглашение на участие в международной конференции «ПЕРСПЕКТИВЫ И ПРОБЛЕМЫ РАЗВИТИЯ ЕВРАЗИЙСКОГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО СОЮЗА»
Факультет права Национального исследовательского университета «Высшая школа экономики» РФ и Студенческое научное общество Liberum Mare приглашают студентов старших курсов бакалавриата, магистратуры и аспирантов российских и зарубежных вузов на международную научную конференцию молодых учёных «ПЕРСПЕКТИВЫ И ПРОБЛЕМЫ РАЗВИТИЯ ЕВРАЗИЙСКОГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО СОЮЗА: ПРАВОВОЕ ИЗМЕРЕНИЕ», которая будет проходить в гибридном формате 27-28 апреля 2021 года.
Программа конференции включает в себя работу следующих секций:
1. ЕАЭС перед лицом новых вызовов и угроз;
2. Гармонизация национального законодательства государств-членов ЕАЭС;
3. Проблематика учёта правовых рисков в ЕАЭС;
4. Взаимодействие ЕАЭС с другими международными организациями, региональными объединениями, отдельными регионами и государствами.
По итогам конференции будет издан электронный сборник статей. Библиографическое описание сборника будет размещено в НЭБ РИНЦ.
Зарегистрироваться для участия в качестве докладчика можно через форму, перейдя по ссылке  до 11 апреля. Обратите внимание, что к заявке обязательно необходимо приложить тезисы доклада.
Зарегистрироваться для участия в конференции в роли слушателя можно до 20 апреля, перейдя по ссылке.
С более подробной информацией о конференции и каждой отдельной секции Вы можете ознакомиться, перейдя по ссылке.