«Ինտերնետի չափման օր» միջոցառման հրավեր
Այն կազմակերպվում է RIPE NCC-ի և ICANN-ի կողմից, Հայաստանի օպերատորների միության, Ինտերնետի կառավարման խորհրդի, ԱՐՄԻՔՍ հիմնադրամի աջակցությամբ։
Միջոցառման նպատակն է հայ գործընկերներին ծանոթացնել RIPE NCC և ICANN ինտերնետի չափման միջոցներին, Հայաստանում դրանց կիրառման նպատակահարմարությանը, կարևորությանը։
Նախընտրելի է ակադեմիական հաստատությունների (դասախոսներ, ուսանողներ, հետազոտողներ), ինտերնետ պրովայդերների, տելեկոմ ընկերությունների, ccTLD ներկայացուցիչների մասնակցությունը։
RIPE NCC և ICANN կողմից նաև կտրամադրվի հետագա աջակցություն՝ ինտերնետի չափման միջոցներից օգտվող և հետազոտություններ իրականացնող անձանց և կազմակերպություններին։

Приглашение на участие в мероприятии “День замера Интернета”
Мероприятие организовано RIPE NCC и ICANN, при содействии Общества операторов Армении, Совета по управлению Интернетом, фонда АРМИКС.
Целью мероприятия является познакомить армянских партнеров со способами замера Интернета RIPE NCC и ICANN, а также целесообразностью и важностью использования последних в Армении.
К участию приглашаются представители академических кругов (преподаватели, студенты, исследователи), Интернет провайдеров, телеком-компаний, ccTLD.
Со стороны RIPE NCC и ICANN будет предоставлена дальнейшая поддержка лицам и организациям, пользующимися указанными способами замера Интернета и осуществляющим исследования.