Աշխատանքի տոնավաճառ ՀՊՏՀ-ում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության Միասնական սոցիալական ծառայության հետ համատեղ, սույն թվականի հոկտեմբերի 8-ին, ժամը 12:00-16:00-ն կազմակերպում է այս տարվա ամենասպասված միջոցառումներից մեկը՝ Աշխատանքի տոնավաճառը։
Ինչպես ամեն տարի, այս անգամ էլ ՀՊՏՀ բակում ավելի քան 50 գործատու՝ գերատեսչություններ, ՀՀ առաջատար բանկեր և ընկերություններ, ներկայացնելու են իրենց կազմակերպություններն ու թափուր աշխատատեղերը։
Միջոցառման շրջանակում թեմատիկ պանելային քննարկումներ են նախատեսված աշխատանքային օրենսգրքի, աշխատանքային իրավունքների և պարտականությունների, կամավորության թեմաներով, ինչպես նաև վարպետության դասեր ինքնակենսագրական գրելու և հարցազրույցի նախապատրաստվելու հմտությունների վերաբերյալ։ Դասընթացների ու պանելային քննարկումների մեկնարկը 13։00-ից՝ ՀՊՏՀ նիստերի սրահում։
Բոլոր նրանց, ովքեր ցանկանում են օգտվել Աշխատանքի տոնավաճառի հնարավորություններից, առաջարկում ենք գրանցվել հետևյալ հղումով:

Дорогие студенты и не только!
Армянский государственный экономический университет совместно с Единой социальной службой Министерства труда и социальных вопросов Республики Армения 8 октября, в 12:00 – 16:00 организует одно из самых долгожданных мероприятий этого года – Ярмарку труда.
По устоявшейся традиции в этом году более 50 работодателей (ведомства, ведущие банки и компании РА) представят свои организации и вакантные должности.
В рамках мероприятия предусмотрены тематические панельные дискуссии на темы, касающиеся трудового законодательства, трудовых прав и обязанностей, волонтерства. Будут проведены также мастер-классы о том, как составить резюме и подготовиться к собеседованию. Тренинги и панельная дискуссия стартуют в 13:00 в зале заседаний АГЭУ.