Աշխատանքի առաջարկ և ուսուցողական ծրագրի հրավեր
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի աշխատաշուկայի և շրջանավարտների հետ աշխատանքի բաժնից հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի «Վիվա-Սթարթ» ուսուցողական ծրագրի մասին, որի մեկնարկը կտրվի ս.թ. հոկտեմբերի 1-ին և կավարտվի ս.թ. դեկտեմբերի 27-ին:  Ծրագրի նպատակն է զարգացնել ուսանողների վաճառքի և սպասարկման հմտությունները: Ծրագրի ընթացքում հնարավորություն կունենաք կիրառելու Ձեր գիտելիքները վաճառքի, միջանձնային հաղորդակցման ուղղությամբ, ինչպես նաև ձեռք բերելու նոր գիտելիքներ և հմտություններ՝ հեռահաղորդակցության, հաճախորդների սպասարկման և ժամանակակից տեխնոլոգիաների ոլորտներում: Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Բաժնից հայտնում են նաև, որ Ֆինթաքս հաշվապահական ծառայություններ մատուցող ընկերությունը փնտրում է աշխատակցի: Ցանկացողները իրենց ինքնակենսագրականները կարող են ուղարկել կից փաստաթղթում առկա էլ. փոստի հասցեով՝ թեմայի դաշտում կատարելով «Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» նշումը:

Предложение работы и обучающая программа
Из отдела рынка труда и работы с выпускниками департамента внешних связей АГЭУ сообщают об обучающих программах "Вива Сел-МТС "Вива - Смарт", которые начнутся 1-го октября и завершатся 27-го декабря.
Цель программы - развитие навыков продажи и обслуживания у студентов. Во время программы будет возможность применить ваши знания на практике, а также получить новые знания. С подробностями можно ознакомиться здесь.
Из отдела сообщают также, что компания Финтакс, предоставляющая бухгалтерские услуги ищет сотрудника. Желающие могут выслать свои CV по адресу, указанному в приложении, отметив в поле "Тема" "Армянский государственный экономический университет".