ՌԴ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց»-ի դասախոսները կհյուընկալվեն ՀՊՏՀ-ում. հրավիրվում են նաև այլ բուհերի ուսանողներ
Փետրվարի 18-ին ՀՊՏՀ և ՀՀ այլ բուհերի ուսանողները հրավիրվում են մասնակցելու ՀՊՏՀ-ում կայանալիք միջոցառմանը, որի ընթացքում Մոսկվայի «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի դասախոսները հանդես կգան կորպորատիվ ֆինանսների վերաբերյալ դասախոսություններով, այնուհետև կպատասխանեն ուսանողներին հուզող հարցերին: Բանախոսներն են նշված համալսարանի ֆինանսական դպրոցի առաջատար մասնագետներ Անաստասիա Ստեփանովան և Պավել Մալիշևը։
Դասը կանցկացվի ռուսերենով, Անաստասիա Ստեփանովան կդասախոսի «Վարքագծային կորպորատիվ ֆինանսներ կամ ինչու՞ է մարդկանց նշանակությունը այդքան մեծ բիզնեսում», Պավել Մալիշևը՝ «Ինչպե՞ս արդյունավետ կառավարել ֆինանսական միջոցները ձեռնարկություններում բարձր անորոշության պայմաններում» թեմաներով:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է նախօրոք գրանցվել հետևյալ հղումով՝ http://bit.ly/31sGpxS. գրանցման հայտերն ընդունվում են մինչև փետրվարի 16-ը (ներառյալ)։
Միջոցառման սկիզբ՝ 11։00, ավարտ՝ 14։00։ Անցկացման վայրը՝ ՀՊՏՀ, ք. Երևան, Նալբանդյան 128 (գրանցման ավարտից հետո մասնակիցներին կուղարկվի էլեկտրոնային նամակ՝ միջոցառման հստակ վայրի (լսարանի) մասին)։

Преподаватели Национального исследовательского университета «Высшая школа экономики» выступят с лекцией в АГЭУ
07.02.2020
18 февраля студенты АГЭУ и других высших учебных заведений Армении приглашаются для участия в мероприятии АГЭУ, в ходе которого преподаватели Национального исследовательского университета «Высшая школа экономики» Москвы выступят с лекциями по корпоративным финансам, а затем ответят на вопросы студентов. Выступят ведущие специалисты финансовой школы университета: Анастасия Степанова и Павел Малышев.
Занятие будет проведено на русском языке, Анастасия Степанова выступит с лекцией на тему «Поведенческие корпоративные финансы или почему роль людей настолько велика в большом бизнесе?», Павел Малышев - «Как эффективно управлять финансовыми средствами в предприятиях в условиях крайней неопределенности».
Для участия необходимо зарегистрироваться заранее по адресу: http://bit.ly/31sGpxS. Заявки на регистрацию принимаются до 16 февраля (включительно).
Начало мероприятия в 11:00 конец в 14:00, по адресу: Ереван, Налбандяна 128 (после регистрации участникам будет выслано электронное письмо о конкретном месте).