ՀՊՏՀ մագիստրատուրայի ընդունելության երկրորդ փուլի հայտագրումը կմեկնարկի օգոստոսի 15-ին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ (վճարովի) տեղերի համար դիմորդների ընդունելության երկրորդ փուլի մրցույթ։
Ըստ այդմ, ՀՊՏՀ մագիստրատուրայի ընդունելության երկրորդ փուլի հայտագրումը կանցկացվի օգոստոսի 15-30-ը ներառյալ։ Երկրորդ փուլի դիմորդները շեմային քննությունը կհանձնեն 2023 թ․ օգոստոսի 31-ին եւ սեպտեմբերի 4-ին, ժամը 12։00-ին։ Դիմորդները շեմային քննությունը հանձնելու են բանավոր։
Երկրորդ փուլի արդյունքները կհրապարակվեն մինչև 2023 թ․ սեպտեմբերի 1-ը։
Ընդունելությանը, մրցութային կարգին, կրթական ծրագրերին, պահանջվող փաստաթղթերին և այլ մանրամասներին ծանոթացեք կից փաստաթղթում։
ՀՊՏՀ մագիստրատուրայի 2023-2024 ուստարվա ընդունելության գործընթացի մասին ամբողջ տեղեկատվությունն առկա է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Դիմորդ» բաժնում։
Մանրամասն տեղեկությունների համար զանգահարել (010) 58-94-43 հեռախոսահամարով՝ ժամը 9։30-ից 17։30-ն կամ այցելել ՀՊՏՀ asue.am պաշտոնական կայք։

Прием заявок в магистратуру АГЭУ по второму туру стартует 15 августа
Армянский государственный экономический университет объявляет прием на платные места магистратуры по второму туру.
Прием заявок открыт с 15 до 30 августа. Вступительные испытания пройдут 31 августа 2023 г., в 12:00 в устном формате.
Результаты второго тура будут опубликованы до 1 сентября 2023 г.
С подробностями приема, правилами конкурса, списком необходимых документов можете ознакомиться из текста прикрепленного документа.
Полная информация о приеме в магистратуру АГЭУ в 2023-2024 уч.г. доступна в разделе «Абитуриент» официального сайта АГЭУ.
Для получения дополнительной информации можете звонить по тел. (010) 58-94-43 с 9.30 до 17.30 или зайти на официальный сайт вуза asue.am.