Հանդիպում՝ ՈՒԳԸ նստաշրջանին ընդառաջ
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական գիտա­կան ընկերության և «Ամբերդ» հետազո­տա­կան կենտրոնի նախաձեռնությամբ դեկ­տեմբերի 13-ին, ժամը 14:00-ին ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի կենտրոնում (մուտքը՝ դարպասի կողմից)  կկայանա տեղեկատվական հանդիպում ՈւԳԸ 42-րդ՝ «ՀՀ տնտեսության զարգացման արդի հնարավորությունները» խորագ­րով նստաշրջանին մասնակցելու ցանկություն ունեցող ուսանողների հետ։
«Գիտական հետազոտության մեթոդաբանություն» թեմայով կբանախոսի «Ամբերդ» հետազո­տա­կան կենտրոնի տնօրեն, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Դավիթ Հախվերդյանը: Հանդիպման ընթացքում ուսանողները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու գիտահետազոտական աշխատանք կատարելու սկզբունք­ներին, ինչպես նաև քննարկելու իրենց հետաքրքրող հարցերը:
Սիրելի΄ ուսանողներ, յուրաքանչյուրիդ մասնակցությունն այս ուսումնական տարվա առաջին տեղեկատվական հանդիպմանը անչափ կարևոր է: Սիրով կսպասենք:

Встреча перед сессией СНО
По инициативе Студенческого научного общества Государственного экономического университета Армении и исследовательского центра «Амберд» 13 декабря в 14:00 в Центре международных программ АГЭУ (вход со стороны ворот) со студентами, желающими принять участие в 42-й сессии СНО, состоится информационная встреча по теме «Современные возможности развития экономики Армении».
На тему «Методология научных исследований» выступит Давид Ахвердян, директор научно-исследовательского центра «Амберд», доктор экономических наук, профессор. В ходе встречи студенты получат возможность ознакомиться с принципами ведения научно-исследовательской работы, а также обсудить интересующие их вопросы.
Дорогие студенты, участие каждого из вас в первой информационной встрече этого учебного года чрезвычайно важно. Ждем встречи с вами с нетерпением.