Հասելթի համալսարանում ուսանելու հնարավորություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Հասելթի համալսարանի (Բելգիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2018-2019 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնել վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև նոյեմբերի 8-ը ներառյալ արտաքին կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ-փոստին ուղարկեն՝
Ընտրված ուսանողները իրենց անձնական ծախսով մեկնելու են Մոսկվա (ՌԴ)` Բելգիայի երկարաժամկետ (D տեսակի) մուտքի արտոնագիր ստանալու համար:

Возможность обучения в университете Хасселта (Белгия)
Согласно договору, заключенному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическим университетом и Университетом Хасселта (Белгия), студентам Армянского государственного экономического университета представиться возможность провести второй семестр 2018-2019 учебного года в вышеуказанном вузе:
Студенты, заинтересованные в обучении за границей, должны до 8 ноября включительно направить на эл. почту отдела внешних связей asue.erasmus@gmail.com:
Избранные студенты должны отправиться в Москву (РФ) за свой личный счет для получения долгосрочной визы Белгии (типа D).