Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանում սովորելու հնարավորություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանի (Բուլղարիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2018-2019 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնել վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև նոյեմբերի 8-ը ներառյալ արտաքին կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ-փոստին ուղարկեն՝
Բուլղարիայի Հանրապետության երկարաժամկետ (D տեսակի) մուտքի արտոնագրի տրամադրման համար պատասխանատու դեսպանատունը գտնվում է Երևանում:

Возможность обучения в Экономическом университете Варны
Согласно договору, заключенному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическим университетом и Экономическом университете Варны (Болгария), студентам Армянского государственного экономического университета представиться возможность провести второй семестр 2018-2019 учебного года в вышеуказанном вузе:
• Уровень знания - английского языка B2 и выше
Студенты, заинтересованные в обучении за границей, должны до 8 ноября включительно направить на эл. почту отдела внешних связей asue.erasmus@gmail.com:
Посольство, ответственное за предоставление долгосрочной визы (типа D) Болгарии находится в Ереване.