Հունգարիայում կայանալիք միջազգային վերապատրաստման շաբաթին մասնակցելու հնարավորություն
Միշկոլցի և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանների միջև կնքված փոխգործակցության պայմանագրի շրջանակում Միշկոլցի համալսարանը հրավիրում է մասնակցելու «Առաջին միջազգային շաբաթին», որը տեղի կունենա ս․թ․ թվականի ապրիլի 25-29-ը։
Վերապատրաստման նպատակը ակադեմիական և հետազոտական համագործակցության խթանումն է և դասախոսությունների անցկացումը «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում: Վերապատրաստման շաբաթը համատեղ կազմակերպում են Միշկոլցի համալսարանի միջազգային դեպարտամենտը և ֆակուլտետները:
Յուրաքանչյուր մասնակից համալսարան պետք է ստորև ներկայացված մեկ կամ մի քանի թեմաներով շնորհանդես ներկայացնի՝
• բուհում իրականացվող կրթական ծրագրեր /անգլերենով/
• համատեղ կրթական ծրագրեր,
• համագործակցություն միջազգային ծրագրերի ծրջանակներում,
• միջազգայնացման ոլորտում լավագույն փորձի փոխանակում։
Բացի պաշտոնական հանդիպումներից և շնորհանդեսներից, մասնակիցները նաև հնարավորություն կունենան ծանոթանալու Միշկոլցի համալսարանին, քաղաքին և պատկերացում կազմել Հունգարիայի մշակութային ժառանգության մասին:
Ծրագրին մասնակցելու համար վարչական և ակադեմիական աշխատակիցները կարող են լրացնել հետևյալ հայտը մինչև ս․թ․մարտի 27-ը։

Возможность участия в международной неделе переподготовки в Венгрии
В рамках договора о сотрудничестве между Мишкольцким университетом и АГЭУ Мишкольцкий университет приглашает принять участие в мероприятии “Первая международная неделя”, которое состоится 25-29 апреля 2022 г.
Цель переподготовки – стимулирование академического и исследовательского сотрудничества, а также проведение лекций в рамках программы “Эразмус+”. Неделя переподготовки проводится совместными усилиями Международного департамента Мишкольцкого университета и факультетов вуза.
Каждый университет-участник мероприятия должен представить презентацию на одну или несколько тем:
• осуществляемые в вузе образовательные программы (на английском),
• совместные образовательные программы,
• сотрудничество в рамках международных программ,
• обмен лучшим опытом в международной сфере.
Кроме официальных встреч и презентаций, для участников мероприятия предусмотрено знакомство с Мишкольцким университетом, городом, культурным наследием Венгрии.
Для участия в программе представители административного и академического персонала могут заполнить следующую заявку, крайний срок подачи заявок – 27 марта.
В случае вопросов можете обратиться в отдел международных связей АГЭУ (эл.почта: int.cooperation@asue.am, int.mobility@asue.am).