Կրթաթոշակի մրցույթ` առկա վճարովի համակարգում սովորող ուսանողների համար
Հայ կրթական հիմնարկությունն այսօրվանից հայտարարում է 2022-2023 ուսումնական տարվա կրթաթոշակային ծրագիր՝ առկա վճարովի համակարգում սովորող ուսանողների համար:
Կրթաթոշակները տրամադրվում են տվյալ ուսումնական տարվա ուսման վարձի չափով` խրախուսելու և նպաստելու բարձր առաջադիմությամբ և, միևնույն ժամանակ, նյութապես անապահով ուսանողներին, որոնք սովորում են ՀԿՀ-ի կողմից նախընտրած մասնագիտություններով։ Մասնագիտությունների ցանկը տես այստեղ։
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ պետական բուհերի առկա վճարովի համակարգում 2022 թ. սեպտեմբերից 1-ին կուրսում սովորել պատրաստվող ուսանողներ, ինչպես նաև բարձր կուրսերի ուսանողներ, այդ թվում՝ մագիստրանտներ և ասպիրանտներ:
Կրթաթոշակները կտրամադրվեն ՀՀ քաղաքացիներին, սիրիահայ ուսանողներին, ինչպես նաև Արցախում և Ջավախքում բնակվող ազգությամբ հայ այն ուսանողներին, որոնց ակադեմիական միջին նիշը առնվազն 20/15, 10/7, 5/3 կամ 100/75 միավոր է։

Стипендиальный конкурс для студентов-очников, обучающихся на платной основе
Армянское образовательное учреждение объявляет о начале приема заявок в рамках стипендиальной программы на 2022-2023 уч.г. Конкурс адресован студентам-очникам, обучающимся на платной основе.
Стипендии предоставляются в размере платы за обучение для данного учебного года с целью оказания содействия необеспеченным студентам и студентам с высокой успеваемостью, которые получают образование по специальностям, предпочтительным для Армянского образовательного учреждения. Со списком направлений подготовки (специальностей) можете ознакомиться здесь.
В конкурсе могут принять участие лица, намеревающиеся с 1 сентября 2022 г. обучаться на платной основе по очной форме обучения на первом курсе в государственных вузах РА, а также студенты старших курсов, в том числе магистранты и аспиранты.
Стипендии будут предоставлены гражданам РА, сирийским студентам-армянам, а также тем студентам-армянам, которые проживают в Арцахе и Джавахке и средняя академическая оценка которых составляет 20/15, 10/7, 5/3 или 100/75 баллов.
Для участия в конкурсе необходимо в период с 14 марта по 11 мая 2022 г. заполнить следующую заявку.
Для получения дополнительной информации можете писать по адресу эл.почты aef@aef.am или звонить по тел. (+374) 11 53 14 85.