Կրթաթոշակային ծրագրեր և ուսման հրավերներ՝ արտերկրի բուհերից
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության պաշտոնական կայքը ներկայացնում է Իտալիայում, Մալթայում ուսանելու կրթաթոշակային ծրագրեր և Բելառուսի Հանրապետությունում ուսանելու հրավեր: Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ստորև:
Հրավեր Իտալիայից
Իտալիայի կառավարությունը հայտարարել է կրթաթոշակային ծրագիր 2018-2019 ուսումնական տարվա համար:
Մանրամասներին ծանոթանալու համար այցելեք այստեղ:
Հրավեր Մալթայից
Մալթայի կառավարությունը հայտարարել է կրթաթոշակային ծրագիր` Մալթայի համալսարանում 2018-2019 ուսումնական տարում հետբուհական կրթություն ստանալու համար` կլիմայական փոփոխության ոլորտներում հետազոտություն իրականացնելու նպատակով:
Մանրամասներին ծանոթանալու համար այցելեք այստեղ:
Հրավեր Բելառուսից
Բելառուսի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունները տեղեկացնում են 2018-2019 ուսումնական տարվա ընդունելության կազմակերպման վերաբերյալ: Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Стипендиальные программы и приглашения на обучение от зарубежных вузов
Официальны сайт министерства образования и науки РА представляет стипендиальные программы для обучения в Италии, на Мальте и приглашение на обучение в Республике Беларусь. С подробностями можете ознакомиться ниже:
Правительство Италии объявило стипендиальную программу на 2018-2019 учебный год.
С подробностями можете ознакомиться пройдя по ссылке.
Правительство Мальты объявило стипендиальную программу для получения послевузовского образования на 2018-2019 учебный год с целью осуществления исследования в сфере климатических изменений.
Для ознакомления с подробностями зайдите сюда.
Высшие учебные заведения Республики Беларусь информируют о прием на 2018-2019 учебный год. С подробносями ознакомьтесь здесь.