100 կրթաթոշակ՝ արցախցի ուսանողների համար
Հայ կրթական հիմնարկությունը, հավատարիմ մնալով կրթության կարևորության և մշտապես ուսանողների կողքին լինելու գաղափարին, արցախցի ուսանողների համար հայտարարում է կրթաթոշակային մրցույթի հավելյալ փուլ՝ հատկացնելով լրացուցիչ 100 կրթաթոշակ (ուսման վարձի տեսքով):
Ինչպես նշված է հիմնարկության հայտարարության մեջ՝ հաշվի առնելով Արցախում սովորած և սեպտեմբերի 19-ին թշնամու ագրեսիայի հետևանքով բռնի տեղահանված ուսանողների համար պետական աջակցության ծրագրի առկայությունը՝ ՀԿՀ կրթաթոշակին կարող են դիմել ՀՀ պետական բուհերում սովորել պատրաստվող այն ուսանողները, որոնց ուսման վարձն ամբողջությամբ չի փոխհատուցի պետության տրամադրած կրթաթոշակը:

100 стипендий для студентов Арцаха
Армянское образовательное учреждение, придерживаясь идеи важности образования и всегда находясь рядом со студентами, объявляет дополнительный тур конкурса стипендий для студентов Арцаха, выделяя дополнительно 100 стипендий (в виде платы за обучение).
Как говорится в сообщении учреждения, принимая во внимание наличие программы государственной поддержки студентов, обучавшихся в Арцахе и насильственно перемещенных в результате вражеской агрессии 19 сентября, студенты, готовящиеся к обучению в государственных университетах РА, чья плата за обучение не компенсирует полностью стипендию, предоставляемую государством, могут подать заявку на стипендию АОФ.