Մեկնարկել է ատոմային ոլորտի հոբելյանին նվիրված՝ «Տեխնոլոգիաներ, որոնք փոխում են աշխարհը» խորագրով մրցույթը
07.09.2020
Հայաստանում սկսվել է ատոմային ոլորտի 75-ամյակին նվիրված՝ «Տեխնոլոգիաներ, որոնք փոխում են աշխարհը» խորագրով նկարչական մրցույթի համար աշխատանքների ընդունումը: Մրցույթի կազմակերպիչներն են «Ռոսատոմ» պետկորպորացիան ու Հայկական ԱԷԿ-ը՝ ԿԳՄՍ և ՏԿԵ նախարարությունների համագործակցությամբ, ինչպես նաև Երևանում ու Գյումրիում գիտության ու մշակույթի Ռուսասաստանյան կենտրոնները:
Մրցույթի մասնակիցները պետք է կարողանան ի ցույց դնել ատոմային տեխնոլոգիաների ապագայի վերաբերյալ իրենց երևակայությունն ու տեսլականը:
Մրցութային աշխատանքը կարելի է կատարել գեղարվեստական ցանկացած նյութով կամ թվային տեխնոլոգիաների կիրառմամբ: Մրցույթի ժյուրին կգնահատի գաղափարի յուրօրինակությունը, կատարման վարպետությունը, երևակայությունը, ինչպես նաև՝ թեմայի ամբողջական ներկայացումը: Մրցույթին մասնակցելու համար հրավիրվում են Հայաստանի բոլոր երեխաներն ու երիտասարդները, մասնակցել կարող են 6-ից 31 տարեկան անձինք:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել նշված հասցեով:
Նկարները պետք է ուղարկել Երևանում ՌԳՄԿ, Հայաստան, ք. Երևան, 0019, Պռոշյան փ. 1-ին նրբ, տ. 20/14 Գրաֆիկական աշխատանքներն ուղարկել e–mail: armenia_erevan@rs.gov.ru հասցեին:
Մրցույթի աշխատանքների ընդունման վերջնաժամկետն է 2020 թվականի սեպտեմբերի 30-ը: Արդյունքները կամփոփվեն հոկտեմբերին: Մրցույթի հաղթողներին կտրվեն դիպլոմներ ու նվեր-հավաստագրեր:
Մրցույթի անցկացման կանոնների մասին առավել մանրամասն տեղեկություններ կարող եք ստանալ «Ռոսատոմ» պետկորպորոցիայի Lookaround Armenia կրթական ծրագրի ֆեյսբուքյան էջից:

Стартовал художественный конкурс “Технологии, которые меняют мир”, посвященный юбилею атомной отрасли
В Армении начался прием работ на художественный конкурс “Технологии, которые меняют мир”, посвященный 75-летию атомной отрасли. Организаторами проекта являются государственная корпорация “Росатом” и Армянская АЭС в сотрудничестве с Министерствами НОКС и ВТП, а также Российские центры науки и культуры в Ереване и Гюмри.
Участники конкурса должны продемонстрировать свое воображение и видение будущего атомных технологий.
Конкурсную работу можно выполнить в любой художественной форме или с использованием цифровых технологий. Жюри конкурса будет оценивать оригинальность идеи, мастерство исполнения, воображение, а также полное представление темы. На участие в конкурсе приглашаются дети и молодые люди в возрасте от 6 лет до 31 года, проживающие в Армении.
Для участия в конкурсе необходимо зарегистрироваться по следующему адресу.
Работы нужно отправлять по адресу: Ереван, Армения, 0019, ул. Прошяна 1-ый переулок 20/14. Графические работы необходимо отправлять на электронную почту armenia_erevan@rs.gov.ru
Последний срок приема работ на конкурс – 30 сентября 2020 г. Итоги конкурса будут подведены в октябре. Победителям конкурса будут вручены дипломы и подарочные сертификаты.
Подробнее о правилах проведения конкурса можно узнать на странице образовательной программы Lookaround Armenia госкорпорции “Росатом” в социальной сети Facebook.