ՀՊՏՀ-ում կկայանա Հայկական տնտեսագիտական միության տարեկան գիտաժողովի բացումը
ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հարգելի ներկայացուցիչներ, աշխատակիցներ, ուսանողներ, հրավիրում ենք ձեզ 2019թ. հունիսի 27-ին, ժամը 13.00-ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կայանալիք Հայկական տնտեսագիտական միության տարեկան գիտաժողովին:
Բացման խոսքով հանդես կգան ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Ռուբեն Հայրապետյանը և Հայկական տնտեսագիտական միության նախագահ Գուրգեն Ասլանյանը: Բացման արարողությունից հետո կլինեն զեկուցումներ, հիմնական բանախոսն է Մանհայնի Եվրոպական հետազոտությունների կենտրոնի դոկտոր, պրոֆեսոր Ֆրիդրիխ Հայնեմանը: Գիտաժողովի շրջանակներում աշխարհի տարբեր համալսարանների գիտնականներ հանդես կգան զեկուցումներով, այնուհետև գիտաժողովը կշարունակվի պանելային քննարկման ձևաչափով, որը կրում է «Ինչո՞ւ է կարևոր տնտեսագիտական կրթությունը» խորագիրը: Պանելային քննարկման ընթացքում արծարծվելու են այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են առևտրի ինտեգրումն ու տնտեսական աճը, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դերը ժամանակակից առևտրում, աշխատաշուկայի խտրականություն և մակրոտնտեսագիտություն և այլն: Օրակարգին և զեկուցումներին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://aea.am/conferences.html :
Պանելային քննարկմանը կմասնակցեն ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանը, «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ տնօրինության անդամ, զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը, Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի ռեկտոր Վարդան Ուռուտյանը, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի գործարարության և տնտեսագիտության ֆակուլտետի դեկան Վաչե Գաբրիելյանը, Նյու Յորքի Սիթի համալսարանի պրոֆեսոր Ռենդալ Ֆիլերը, Մանհայնի Եվրոպական հետազոտությունների կենտրոնի դոկտոր, պրոֆեսոր Ֆրիդրիխ Հայնեմանը:
Եռօրյա գիտաժողովը հետագա օրերին կշարունակվի Հայաստանի ազգային ագրարային և Հայաստանի ամերիկյան համալսարաններում:

В АГЭУ состоится открытие ежегодной конференции Армянского экономического общества
Дорогие представители профессорско-преподавательского состава АГЭУ, сотрудники, студенты, приглашаем вас 27-го июня 2019 года в 13:00 на ежегодную конференцию Армянского экономического общества, которая состоится в Армянском государственном экономическом университете.
С приветственным словом выступят исполняющий обязанности ректора АГЭУ, д.э.н., профессор Рубен Айрапетян и президент Армянского экономического общества Гурген Асланян. После торжественного открытия прозвучат доклады, основной оратор доктор Европейского исследовательского центра Манхайна, профессор Фридрих Хайнеман. В рамках конференции выступят с докладами ученые из различных университетов, после чего конференция будет продолжена в формате панельных дискуссий, по теме: “Почему важно экономическое образование?”
С повесткой дня и докладами можно ознакомиться по следующей ссылке http://aea.am/conferences.html.
В панельных обсуждениях примут участие исполняющий обязанности ректора АГЭУ Рубен Айрапетян, член дирекции ЗАО “Америабанк”, директор по развитию Тигран Джрбашян, ректор Национального аграрного университета Армении Вардан Урутян, декан факультета бизнеса и экономики Американского университета Армении Ваче Габриелян, профессор университета Сити Нью-Йорка Рендел Филер, доктор центра Европейских исследований Манхайна, профессор Фридрих Хайнеман.
Трехдневная конференция будет продолжена в Национальном аграрном университете Армении и Американском университете Армении.