Գրամշակութային ակումբի առաջին հյուրը ժամանակակից գրող Գրիգն է
ՀՊՏՀ գրամշակութային նորաստեղծ ակումբը նախաձեռնում է իր առաջին միջոցառումը՝ հանդիպում ժամանակակից գրողի հետ։ Հյուրը մերօրյա հայ արձակի ամենատպավորիչ ու հետաքրքիր ներկայացուցիչներից մեկն է՝ Գրիգը։ 2016 թ․ «Հիսուսի կատուն» պատմվածքների ժողովածուի համար Գրիգին շնորհվել է ՀՀ Նախագահի երիտասարդական մրցանակ։
Ուզու՞մ ես ծանոթանալ երիտասարդ արձակագրի հետ, ավելին իմանալ նրա մասին, ուրեմն, բաց մի՛ թող այս բացառիկ հնարավորությունը։ Հանդիպումը մարտի 1-ին է, ժամը 13։30-ին, ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի 217 լսարանում։ Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ լեզուների ամբիոնից։
Հիշեցնենք, որ ակումբը հիմնվել է լեզուների ամբիոնի կողմից։ Փետրվարի 25-ին ազդարարվել է ՀՊՏՀ գրամշակութային ակումբի բացումը։

Первым гостем литературно-культурного клуба будет современный писатель Григ
В созданном недавно литературно-культурном клубе АГЭУ стартует первое мероприятие – встреча с современным писателем. Гостем клуба будет самый интересный представитель современной армянской прозы Григ. В 2016 г. за сборник рассказов “Кот Иисуса” Григу была присуждена Молодежная премия Президента РА.
Если ты хочешь познакомиться с молодым прозаиком, больше узнать о нем, не упусти эту уникальную возможность! Встреча с писателем состоится 1-го марта в 13:30 в аудитории 217 в здании факультета управления АГЭУ. Об этом сообщает кафедра языков АГЭУ.
Напомним, что клуб создан кафедрой языков АГЭУ. 25-го февраля состоялось открытие клуба.
Членами клуба могут стать студенты АГЭУ, а также представители профессорско-преподавательского и административного состава вуза.