«Իմ անուշ տղա» ներկայացումը՝ շուտով կրկին ՀՊՏՀ բեմում
2021 թվականի հունիսի 16-ին, ապա հուլիսի 7-ին ՀՊՏՀ-ում բեմադրվեց թատերագիր Անահիտ Աղասարյանի և դերասանուհի Տաթևիկ Ղափլանյանի «Իմ անուշ տղա» պիեսը: Ստեղծագործական խումբը, ՀՊՏՀ ռեկտորի խորհրդական, դոցենտ Լիլիթ Դադայանի ղեկավարությամբ, այն նվիրեց Արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված ՀՊՏՀ ուսանողների հիշատակին:
Պիեսի առաջնախաղը թատերական իրադարձություն էր՝ խոնարհում անմահ հայրենասերների հիշատակին և միաժամանակ հավաստում, որ մեր համալսարանում սովորում են շնորհաշատ և բարձր արժեքներ կրող երիտասարդներ, որոնց համախմբումը կարող է լինել ստեղծարար և կարող է արվեստի ուժով ու շնչով համակել բոլորին:
Առաջնախաղերից հետո ՀՊՏՀ մարքեթինգի և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը ներկայացման մասին պատմող ֆիլմ պատրաստեց՝ զրույցի հրավիրելով ստեղծագործական թիմի անդամներին: Այսօր սիրով ձեր ուշադրությանն ենք ներկայացնում ֆիլմը և տեղեկացնում, որ մարտի 3-ին և 4-ին, ժամը 14.30-ին «Իմ անուշ տղա»-ն կրկին բեմ կբարձրանա:

Спектакль «Мой сладкий мальчик» - скоро вновь на сцене АГЭУ
16 июня, а затем и 7 июля 2021 г. в АГЭУ была представлена инсценировка пьесы драматурга Анаит Агасарян и актрисы Татевик Гапланян “Мой сладкий мальчик”. Творческая группа под руководством советника ректора АГЭУ, доцента Лилит Дадаян посвятила спектакль памяти студентов АГЭУ, погибших в 44-дневной Арцахской войне.
Премьера спектакля явилась настоящим театральным событием, показавшим, что в нашем университете учатся талантливые студенты, носители высших ценностей, способные объединиться в творческом порыве и во имя искусства.
После премьеры отдел маркетинга и связей с общественностью АГЭУ снял фильм о спектакле, пригласив на интервью членов творческой группы. Сегодня с радостью представляем вашему вниманию фильм и сообщаем, что 3 и 4 марта, в 14.30 вы вновь можете посмотреть спектакль.