Հիշեցում. սեպտեմբերի 18-ին կկայանա աշխատաժողով՝ նվիրված ՐԻՖԱՅՆ ծրագրի արդյունքների ներկայացմանը
ԵՄ կողմից ֆինանսավորվող «Ֆինանսների մագիստրոսական ծրագրերի բարեփոխում Հայաստանում և Մոլդովայում» (ՐԻՖԱՅՆ) ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի 18-ին տեղի կունենա աշխատաժողով, որի նպատակն է ծրագրի երկամյա գործողությունների ամփոփումն ու տարածումը, ինչպես նաև ծրագրի շահառուներին (դասախոսներ, ավարտական կուրսերում սովորող ուսանողներ) դրանց ներկայացումը:
Աշխատաժողովին մասնակցելու են Վիեննայի կիրառական գիտությունների համալսարանի, Կոշիցեի տեխնոլոգիական համալսարանի, Հայ-ռուսական համալսարանի, Հայաստանում «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային գրասենյակի ներկայացուցիչներ, ծրագրի ասոցացված գործընկերներ, ՀՊՏՀ ամբիոնների վարիչներ, դասախոսներ, ուսանողներ: Ծրագրի մասնակիցները կներկայացնեն «Կորպորատիվ ֆինանսներ» կրթական ծրագրի բարեփոխման գործընթացը, մեխանիզմները և արդյունքները: Օրակարգին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Աշխատաժողովը տեղի կունենա ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի (Տեմպուս) դահլիճում: Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժին՝ զանգահարելով 010593484 հեռախոսահամարով կամ գրելով int.asue@gmail.com էլ.հասցեին:
Հիշեցնենք նաև, որ ՀՊՏՀ-ում «Ֆինանսների մագիստրոսական ծրագրերի բարեփոխում Հայաստանում և Մոլդովայում» (ՐԻՖԱՅՆ) ծրագիրը համակարգում է միջազգային կապերի բաժինը: Ծրագրի մասին լրացուցիչ մանրամասներ կարող եք գտնել այստեղ:

Напоминание: 18-го сентября состоится рабочая встреча в рамках программы “Реформирование магистерских программ по финансам в Армении и Молдове” ЕС (РИФАЙН)
В рамках программы “Реформирование магистерских программ по финансам в Армении и Молдове” ЕС (РИФАЙН) 18-го сентября состоится рабочая встреча, целью которой будет обобщение и распространение действий 2-летней программы, а также представление сторонам (преподавателям, студентам, обучающимся на последних курсах).
Во встрече примут участие представители университета прикладных наук Венны, Технологического университета Кошице, Армяно-российского университета, офиса “Эразмус +” в Армении, заведующие кафедр АГЭУ, преподаватели, студенты.
Участники программы представят процесс реформ образовательной программы “Корпоративные финансы”, механизмы и результаты. С повесткой дня можно ознакомиться здесь.
Встреча состоится в зале международных программ АГЭУ (Темпус). В случае возникновения вопросов можно обращаться в отдел международных связей АГЭУ позвонив по телефону 010593484 или написав на адрес эл.почты int.asue@gmail.com.
Напомним также, что в АГЭУ координирует программу “Реформирование магистерских программ по финансам в Армении и Молдове” ЕС (РИФАЙН) в АГЭУ отдел международных связей. Подробности о программе можно найти здесь.