ԵԱՏՄ ապագան. երիտասարդական նստաշրջանի հրավեր
Հարգելի գործընկերներ, հրավիրում ենք եվրասիական ինտեգրման ոլորտի երիտասարդ փորձագետների, ինչպես նաև բոլոր շահագրգիռ ունկնդիրներին մասնակցելու ԵԱՏՄ-ի ապագայի տեսլականի ձևավորմանն ուղղված երիտասարդական նստաշրջանին, որը կրում է «Ուղեղային գրոհ. ԵԱՏՄ ապագան երիտասարդության աչքերով» խորագիրը:
Բաց մի թողեք ԵԱՏՄ-ի մասին Ձեր գիտելիքներն ընդլայնելու և Միության ապագայի վերաբերյալ գաղափարներ ներկայացնելու Ձեր հնարավորությունը, հոկտեմբերի 24-ին ժամը 12:00-ին:
Երիտասարդական նստաշրջանին Դուք կարող եք.
• Լսել եվրասիական ինտեգրման ուղղությամբ առաջատար փորձագետների ելույթները
• Փորձառու համակարգողների ղեկավարությամբ մասնակցել ԵԱՏՄ ապագայի կերպարի ստեղծման խմբային աշխատանքին
• Փորձագիտական լսարանի առաջ ներկայացնել սեփական գաղափարները
• Պրոֆեսիոնալ կապեր ստեղծել եվրասիական ինտեգրման փորձագետների և երիտասարդ հետազոտողներ հետ:
Հաղթողների թիմի լավագույն գաղափարներն կարտացոլվեն ԵՏՀ կայքի մամուլի հաղորդագրությունում, իսկ ամենավառ մասնակիցները հնարավորություն կստանան Մոսկվայում փորձառություն անցնել Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովում:
Որպես փորձագետ և նստաշրջանի խոսնակ հանդես կգան առաջատար փորձագետներ և երիտասարդ հետազոտողներ.
• Կ.Կ. Ռախիմովը՝ Ղրղզստանի Առևտրաարդյունաբերական պալատի արդյունաբերական քաղաքականության, արտահանման և ենթակառուցվածքի հարցերով կոմիտեի նախագահ,
• Վ.Վ. Շախմատով՝ ԵՏՀ Արձանագրման և կազմակերպական ապահովման վարչության վերլուծական ուղեկցության բաժնի պետ,
• Յու. Կ. Կոֆներ՝ ՏԲԴ ԱՀՀ Համալիր եվրոպական և միջազգային հետազոտությունների Կենտրոնի Եվրասիական սեկտորի վարիչ:
Միջոցառումն անցկացկվելու է Եվրասիական շաբաթի շրջանակներում Երևանի EXPO ցուցահանդեսային կենտրոն հարթակում (Հակոբ Հակոբյան, տ. 3: հասցեում):
Նստաշրջանին մասնակցելու համար մինչև հոկտեմբերի 12-ը պետք է գրանցվել Եվրասիական շաբաթի կայքում:
Կազմակերպչական հարցերով դիմել Համաժողովի կազմակերպչական կոմիտեի ներկայացուցիչ Ֆեդուլկին Կոնստանտին Ալեքսեևիչին (հեռ.՝ +7 903 586 50 56, e-mail: participant@eurasianweek.com):
Բովանդական հարցերի վերաբերյալ դիմել Երիտասարդական նստաշրջանի նախապատրաստման համակարգող Անաստասիյա Պյատաչկովա Սերգեևնային հետևյալ հասցեով՝ apyatachkova@hse.ru, (հեռ. + 7 495 772 95 90 ներքին՝ 22285):

Будущее ЕАЭС: приглашение на молодежную сессию
Приглашаем молодых экспертов в области евразийской интеграции, а также всех заинтересованных слушателей поучаствовать в формировании образа будущего ЕАЭС на молодежную сессию «Мозговой штурм. Будущее ЕАЭС глазами молодежи».
Не упустите шанс расширить свои знания о ЕАЭС и представить свои идеи по будущему Союза 24 октября в 12:00!
На молодежной сессии Вы сможете:
• Послушать выступления ведущих экспертов по евразийской интеграции;
• Принять участие в групповой работе над образом будущего ЕАЭС под руководством опытных координаторов;
• Представить собственные идеи перед экспертной аудиторией;
• Наладить профессиональные контакты с экспертами и молодыми исследователями евразийской интеграции.
Лучшие идеи команды победителей будут отражены в пресс-релизе на сайте ЕЭК, а наиболее яркие участники получат возможность пройти стажировку в Евразийской экономической комиссии в Москве!
В качестве экспертов и модераторов сессии выступят ведущие эксперты и молодые исследователи:
• Рахимов К.К. - Председатель Комитета торгово-промышленной палаты Кыргызстана по вопросам промышленной политики, экспорта и инфраструктуры;
• Шахматов В.В. - Начальник отдела аналитического сопровождения Департамента протокола и организационного обеспечения ЕЭК;
• Кофнер Ю.К. - Заведующий Евразийским сектором Центра комплексных европейских и международных исследований НИУ ВШЭ.
Мероприятие будет проходить в рамках Евразийской недели на площадке Выставочный центр Ереван EXPO по адресу ул. Акопа Акопяна, д. 3.
Для участия в сессии просьба пройти регистрацию на сайте Евразийской недели http://eurasianweek.org/ до 12 октября.
По организационным вопросам просьба обращаться к представителю организационного комитета Форума Федулкину Константину Алексеевичу,
тел. +7 903 586 50 56, e-mail: participant@eurasianweek.com.
По содержательным аспектам – к координатору подготовки молодежной сессии Пятачковой Анастасии Сергеевне apyatachkova@hse.ru, тел. + 7 495 772 95 90 доб. 22285.