3 գավաթ՝ մեկ տարում. ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը դարձել է միջբուհական առաջնության չեմպիոն
Մեր համալսարանի ֆուտզալի հավաքականը 2018 թվականն ամփոփում է գոլառատ հաղթանակներով: Նոյեմբերի 19-23-ը տեղի ունեցած միջբուհական առաջնությունում ՀՊՏՀ ֆուտզալի թիմը չեմպիոն է դարձել: Այս մասին մեզ հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Հովհաննես Գաբրիելյանը:
Առաջնությունը կազմակերպել էր ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը, մասնակցել են 15 հայաստանյան բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ: Եզրափակչում ԵՊՀ-ի թիմի նկատմամբ ՀՊՏՀ հավաքականը խոշոր՝ 7:2 հաշվով հաղթանակ է գրանցել՝ նվաճելով չեմպիոնական գավաթը: Նշենք, որ սա մեր թիմի՝ այս տարվա 3-րդ մեծ հաղթանակն էր (փետրվարին՝ Բիզնես լիգայի չեմպիոն (A խումբ), մայիսին՝ 19-րդ հանրապետական ուսանողական խաղերի չեմպիոն):

Сборная нашего университета по футзалу подводит итоги 2018 года с победами. В межвузовском чемпионате, проходящем 19-23 ноября, команда АГЭУ по футзалу стала чемпионом. Об этом нам сообщил и/о заведующего кафедрой физического воспитания, по ЧС и ГО Габриелян Ованнес.
Чемпионат был организован Министерством спорта и по делам молодежи, приняли участие 15 высших учебных заведений Армении.
В финале сборная АГЭУ со счетом 7:2 одержала победу над командой ЕГУ и завоевала чемпионский кубок. Отметим, что это была 3-я большая победа за год (в феврале – Чемпион бизнес лиги (Группа А), в мае – чемпион 19-х республиканских студенческих игр).