3 գավաթ՝ մեկ տարում. ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը դարձել է միջբուհական առաջնության չեմպիոն
Մեր համալսարանի ֆուտզալի հավաքականը 2018 թվականն ամփոփում է գոլառատ հաղթանակներով: Նոյեմբերի 19-23-ը տեղի ունեցած միջբուհական առաջնությունում ՀՊՏՀ ֆուտզալի թիմը չեմպիոն է դարձել: Այս մասին մեզ հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Հովհաննես Գաբրիելյանը:Առաջնությունը...
Հաջող մեկնարկ. ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը՝ բիզնես լիգայում
Մեր համալսարանի ֆուտզալի հավաքականը շարունակում է մարզական հաղթարշավը. այս տարի թիմը մասնակցում է Ֆուտզալի բիզնես լիգային (A մրցաշար) և առաջին խաղում 6:2 հաշվով հաղթանակ է տարել «Ֆակել» թիմի նկատմամբ: ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը մեզ հաղորդեց, որ այս կարևոր...
Մեր համալսարանի ֆուտզալի հավաքականը հերթական խոշոր հաշվով հաղթանակն է արձանագրել. դեկտեմբերի 11-ին Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի (ՀԱՊՀ) մարզադահլիճում տեղի ունեցած «Սուպեր գավաթ» առաջնությունում ՀՊՏՀ հավաքականը 4:1 հաշվով հաղթանակ է տարել Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի թիմի նկատմամբ:...
ՀՊՏՀ ֆուտզալի թիմը չեմպիոնական գավաթը հանձնեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆուտզալի հավաքականը, որը Հայաստանի ֆուտզալի 2015-2016 թթ. առաջնության կրկնակի չեմպիոն է դարձել, այսօր, ավանդույթի համաձայն, չեմպիոնական գավաթն ու պատվոգիրը հանձնեց համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանին: Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը արդեն երկրորդ տարին...
ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը՝ ՀՀ առաջնության միանձնյա առաջատար
2015-2016 թթ. ֆուտզալի բարձրագույն խմբի առաջնությունում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հավաքականը շարունակական հաղթանակներ է արձանագրում. առաջնության 1-ին (աշնանային)  շրջանում ՀՊՏՀ թիմն ունեցավ 6 անընդմեջ հաղթանակ, 2-րդ շրջանում ևս  3 հաղթանակ  արձանագրեց և  100 տոկոսանոց արդյունքով,...
ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը 11:0 հաշվով հաղթանակ է տարել առաջատարի նկատմամբ
Փետրվարի 4-ին Հայաստանի Հանրապետության ֆուտզալի 2014-2015թթ. առաջնության 7-րդ տուրի հերթական խաղում Տնտեսագիտական համալսարանի ֆուտզալի հավաքականը 11:0 հաշվով  փայլուն հաղթանակ է տարել առաջատար «Մռավ»  թիմի  նկատմամբ. այս մասին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի վարիչի ժ/պ Հովհաննես...

Сборная нашего университета по футзалу подводит итоги 2018 года с победами. В межвузовском чемпионате, проходящем 19-23 ноября, команда АГЭУ по футзалу стала чемпионом. Об этом нам сообщил и/о заведующего кафедрой физического воспитания, по ЧС и ГО Габриелян Ованнес. Чемпионат был организован Министерством спорта...
Сборная нашего университета по футзалу одержала очередную победу с крупным счетом: в чемпионате «Суперкубок», состоявшемся 11 декабря в спортивном зале Национального политехнического университета Армении сборная АГЭУ одержала победу над командой Государственного института физиеческой культуры и спорта со счетом...
Сборная АГЭУ по футзалу – единоличный лидер чемпионата РА
Сборная Армянскго государственного экономического университета по футзалу  одерживает непрерывные победы в высшей лиге чемпионата по футзалу 2015-2016 гг: в первом периоде (осенний) команда АГЭУ одержала 6 побед, во втором периоде – 3 победы и 100 процентным результатом, 27 очками команда возглавляет турнирную...
Сборная команда по футзалу со счетом 11:0 одержала победу над лидером
4-го февраля в очередной игре 7-го тура футзального чемпионата РА 2014-2015гг. команда  АГЭУ  по  футзалу  со  счетом  11:  одержала  блестящую победу    над  лидером – командой «Мрав». Об  этом  сообщил  и/о  заведующего  кафедрой  физвоспитания, ЧС  и  ГО  Ованнес  Габриелян.  «Во вчерашней игре фиксируя отличный...