Մի կտոր Երևան՝ ՀՊՏՀ բակում. ֆլեշմոբ՝ նվիրված մայրաքաղաքի տոնին (լուսանկարներ)
Վաղը համայն հայության սրտի մայրաքաղաք Երևանի տոնն է: ՀՊՏՀ ուսանողությունն ամեն տարի ջերմ ու արևային տրամադրությամբ է նշում այն, և այս տարին էլ բացառություն չէր: «Էրեբունի-Երևան 2801» տոնակատարությանն ընդառաջ՝ համալսարանի ուսանողական խորհուրդը երկար դասամիջոցին ՀՊՏՀ-ականներին համախմբեց կրթօջախի բակում՝ վայելելու Երևանի արևային աշունը: Հնչում էին մայրաքաղաքին նվիրված երգեր, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողական խորհուրդն էլ հյուրասիրում էր անուշեղեն ու գինի: Անցկացվեց նաև խաղ-մրցույթ, որի հաղթողները՝ մայրաքաղաքին վերաբերող հարցերին ճիշտ պատասխանողները, շոկոլադներ ստացան:
Ուսանողների ստեղծած երևանյան տրամադրությունն արժանացավ ՀՊՏՀ ղեկավար Դիանա Գալոյանի, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Մերի Բադալյանի, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչների և աշխատակիցների ուշադրությանը, նրանք միացան ֆլեշմոբին:
Մերի Բադալյանը մեզ հետ զրույցում ողջունեց ՀՊՏՀ-ականների խանդավառությունը և նշեց՝ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողները գեղեցիկ ավանդույթ են ձևավորել, ամեն տարի տոնին ընդառաջ բակում հյուրասիրություն են կազմակերպում, ներկայացնում Երևանին բնորոշ համն ու հոտը, ջերմ ու դրական տրամադրություն ստեղծում:

Завтра праздник сердца всех армян - города Еревана. Студенты АГЭУ ежегодно отмечают его тепло, и этот год не стал исключением. В канун празднования Эребуни-Еревана 2801, Студенческий совет университета объединил студентов АГЭУ во дворе университета, чтобы насладиться солнечной осенью Еревана. Прозвучали песни, посвященные столице, а студенческий совет факультета бухгалтерского учета и аудита угощал десертом и вином. Также был проведен игровой конкурс, победители которого получили шоколадные конфеты , за правильные ответы на вопросы о столице.
Праздничное настроение студентов привлекло внимание исполняющей обязанности ректора АГЭУ Дианы Галоян, декана факультета бухгалтерского учета и аудита Мери Бадалян, преподавателей и сотрудников, и они присоединились к флешмобу.
Мери Бадалян приветствовала энтузиазм студентов АГЭУ и отметила, что студенты факультета бухгалтерского учета и аудита сформировали прекрасную традицию, организовывая гостеприимство перед праздником каждый год и даря теплое и позитивное настроение.