Գտնվել է 21 նորություն
Վաղը համայն հայության սրտի մայրաքաղաք Երևանի տոնն է: ՀՊՏՀ ուսանողությունն ամեն տարի ջերմ ու արևային տրամադրությամբ է նշում այն, և այս տարին էլ բացառություն չէր: «Էրեբունի-Երևան 2801» տոնակատարությանն ընդառաջ՝ համալսարանի ուսանողական խորհուրդը երկար դասամիջոցին ՀՊՏՀ-ականներին համախմբեց կրթօջախի բակում՝ վայելելու...
Ժպիտ ու տոնականություն. ուսխորհուրդը ՀՊՏՀ կանանց և աղջիկներին ծաղիկներով դիմավորեց
Կանանց տոների առթիվ Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը ամեն տարի հանդես է գալիս յուրօրինակ նախաձեռնություններով: Այս տարի ևս միամսյակի առաջին աշխատանքային օրն սկսվեց տոնական մթնոլորտում. ուսխորհրդականները համալսարան մտնող աղջիկներին ու կանանց դիմավորեցին ժպիտով, բարեմաղթանքներով ու ծաղիկներով: «Այս...
«Elevator»-ը՝ շահամիտող ու ոգեշնչող. երկօրյա աշխատաժողովը համախմբել է 8 բուհերի ուսանողների
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հետ համատեղ, մարտի 10-11-ին  իրականացրել է «Let’s get higher» կարգախոսով «Elevator» միջբուհական ուսանողական աշխատաժողովը: Մասնակցել են հայաստանյան  8 բուհերի 100 ուսանողներ, որոնք ընտրվել են մրցույթով: Աշխատաժողովում նրանք հնարավորություն...
ՀՊՏՀ-ում տեղի ունեցավ առաջին կուրսեցիներին նվիրված «Բարի գալուստ» տոնական երեկոն
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը՝ համալսարանի ղեկավարության աջակցությամբ ամեն տարի առաջին կուրսեցիների մուտքը համալսարանական կյանք դարձնում է գունեղ ու անմոռանալի՝ հանդես գալով գեղեցիկ նախաձեռնություններով: Սեպտեմբերի 8-ին «Բարի գալուստ» համերգային միջոցառումը ՀՊՏՀ բակ էր բերել բազում ուսանողների և օրվա հերոսներին՝...
Նոր կիսամյակում ուսանողական խորհուրդը վերսկսել է հետաքրքրական ու  արդիական թեմաներով ուսուցողական սեմինարների կազմակերպումը, որի շրջանակում ՀՊՏՀ-ում հյուրընկալվում և բանախոսությամբ հանդես են գալիս համապատասխան ոլորտի ներկայացուցիչներ: ՈւԽ արտաքին կապերի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ այսօր  «Motive» մարքեթինգային...
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հետ համատեղ,  նոյեմբերի 26-27-ը մեր համալսարանում իրականացրել է “Progress” միջբուհական ուսանողական աշխատաժողովը, որին մասնակցել են հայաստանյան պետական և ոչ պետական բուհերի 70 ուսանողներ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը: Աշխատաժողովին...
5 տարի անընդմեջ «Հայկյան» մրցանակաբաշխությունում «Լավագույն ուսանողական ինքնակառավարման մարմին» անվանակարգում հաղթող ճանաչված Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը հայտնվել է հայկական «Դյուցազնագրքի» «Օրինակելի» բաժնում: Հրատարակությունը, ինչպես նաև «Դյուցազնագիրը» (վկայական-հեղ.)...

Գտնվել է 21 նորություն
Завтра праздник сердца всех армян - города Еревана. Студенты АГЭУ ежегодно отмечают его тепло, и этот год не стал исключением. В канун празднования Эребуни-Еревана 2801, Студенческий совет университета объединил студентов АГЭУ во дворе университета, чтобы насладиться солнечной осенью Еревана. Прозвучали песни,...
«Elevator» - мотивирующий и вдохновляющий: двухдневный форум объединил студентов 8 вузов
Студенческий совет АГЭУ совместно с Молодежным фондом Армении, 10-11 марта реализовала межвузовский студенческий форум «Elevator» под лозунгом «Let’s get higher». Участвовали 100 студентов 8 визов Армении, которые были выбраны в результате конкурса. В ходе форума они получили возможность раскрыть требования рынка...
Студенческий совет АГЭУ, при поддержке руководства университета каждый год делает вход первокурсников в университетскую жизнь красочным и незабываемым, выступая с красивыми инициативами. 8 сентября концертное мероптиятие «Добро пожаловать!» объединило вокруг себя студентов и героев дня – первокурсников. Участников...
Студенческий совет в новом семестре возобновил организацию обучающих семинаров по актуальным темам, в рамках которого представители соответствующих сфер выступают с лекциями. По инициативе комиссии по внешним связям студенческого сегодня учредитель-директор маркетинговый компании «Motive» Арусик Маргарян провела...
26-27 ноября студенческий совет АГЭУ совместно с Армянским молодежным фондом в нашем универстете реализовал межвузовский студенческий форум “Progress”, в котором приняли участие 70 студентов из государственных и негосударственных вузов Армении. Об этом сообщет студенческий совта АГЭУ. В форуме выступили опытные...