ՀՊՏՀ շուրջ 7 տասնյակ աշխատակիցներ անցել են գործարար անգլերենի վերապատրաստման անվճար դասընթացներ
ՀՊՏՀ շուրջ 7 տասնյակ աշխատակիցների համար ՀՊՏՀ ղեկավարության նախաձեռնությամբ կազմակերպված գործարար անգլերենի վերապատրաստման եռամսյա անվճար դասընթացները, որոնք ավարտվել էին հունիսի 30-ին, երեկ՝ սեպտեմբերի 30-ին, ամփոփվեցին հավաստագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությամբ, որին ներկա էին ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը, արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը, օտար լեզուների ամբիոնի վարիչ Լուսինե Հարությունյանը, շարունակական կրթության բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանը, դասավանդող դասախոսներն ու դասընթացների մասնակիցները:
Ողջունելով ներկաներին՝ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը պրոֆեսորադասախոսական կազմի անդամներին և ուսումնաօժանդակ կազմի ներկայացուցիչներին շնորհավորեց գործարար անգլերենի իրենց իմացությունը բարելավելու և հավաստագրեր ստանալու առիթով։ Ռեկտորը հատկանշեց, որ բուհի ղեկավարությունը պահպանելու է օտար լեզուների գծով վերապատրաստման շարունակականությունը, կարևորեց առհասարակ լեզուների, նաև՝ ռուսաց լեզվի իմացությունը՝ դասախոսությունների բարձր որակ ապահովելու, միջազգային ծրագրերին մասնակցելու, գիտահետազոտական գործունեությունը կատարելագործելու նպատակով: «Հորդորում եմ, որ լեզուների իմացության կատարելագործման ուղղությամբ, բացի դասընթացներից, ինքներդ էլ աշխատանք կատարեք, հատկապես, որ շատ ու շատ ծրագրերում այն պարտադիր պայման է»,- ասաց Դիանա Գալոյանը:
Վերապատրաստվողների անունից բուհի ղեկավարությանն ու դասավանդողներին շնորհակալություն հայտնեցին ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Մերի Բադալյանը, հասարակագիտության ամբիոնի վարիչ Վարդան Աթոյանը, շարունակական կրթության բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանը:
Հավաստագրերի հանդիսավոր հանձնումից հետո Աղավնի Հակոբյանից ի լրումն տեղեկացանք, որ գործարար անգլերենի վերապատրաստման ծրագրին մասնակցել է ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական և ուսումնաօժանդակ կազմի շուրջ 70 աշխատակից, դասավանդել են ՀՊՏՀ լեզուների ամբիոնի դասախոսներ Անուշ Խաչատրյանը և Ռուզաննա Բաղրամյանը, ինչպես նաև հրավիրյալ դասընթացավար Ռուզաննա Գաբրիելյանը։
«Առաջիկայում համալսարանում կազմակերպվելու է թեստավորում, որի հիման վրա կազմավորվելու են նոր խմբեր՝ եռամսյա վերապատրաստմանը մասնակցելու նպատակով»,- ասաց Աղավնի Հակոբյանը։

Около 70 работников АГЭУ прошли бесплатные курсы повышения квалификации по деловому английскому
Вчера, 30 сентября были подведены итоги бесплатных трехмесячных курсов повышения квалификации по деловому английскому, организованных по инициативе руководства АГЭУ. Занятия, в которых приняло участие около 70 работников АГЭУ, завершились 30 июня, а вчера состоялась торжественная церемония вручения сертификатов, на которой присутствовали ректор АГЭУ Диана Галоян, директор департамента внешних связей Лусине Даниелян, заведующая кафедрой языков Лусине Арутюнян, начальник отдела непрерывного образования Агавни Акобян, преподаватели и слушатели курсов.
Приветствовав всех присутствующих, ректор АГЭУ Диана Галоян поздравила членов профессорско-преподавательского состава и представителей учебно-вспомогательного персонала с улучшением знания делового английского и получением сертификатов. Ректор отметила, что руководство вуза и впредь будет организовывать курсы повышения квалификации по иностранным языкам, подчеркнув важную роль языков, в том числе русского языка, для обеспечения надлежащего качества лекций, участия в международных программах, проведения исследований.
От имени слушателей курсов руководству вуза и преподавателям курсов выразили благодарность декан факультета бухгалтерского учета и аудита АГЭУ Мери Бадалян, заведующий кафедрой обществознания Вардан Атоян, начальник отдела непрерывного образования Агавни Акобян.
После торжественной церемонии вручения сертификатов Агавни Акобян сообщила, что в курсах повышения квалификации приняли участие около 70 сотрудников АГЭУ, курсы вели преподаватели кафедры языков АГЭУ Ануш Хачатрян и Рузанна Баграмян, а также приглашенный преподаватель Рузанна Габриелян.
Агавни Акобян также добавила, что в ближайшее время будет организовано тестирование, по результатам которого будут сформированы новые группы для участия в трехмесячных курсах повышения квалификации.