ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանն այսօր իր աշխատասենյակում հանդիպեց ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի մագիստրանտ (հեռակա), գրոսմայստեր Տիգրան Հարությունյանին՝ շնորհավորելու և ոգևորելու նրան շախմատային հաջողությունների առթիվ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Տիգրան Հարությունյանի մայրը՝ մեր գործընկերը, ՀՊՏՀ ֆինանսների ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Լուսինե Հարությունյանը
«Շնորհավորում եմ քեզ հեղինակավոր տարբեր մրցաշարերում հաղթելու և մեր բուհի պատիվը բարձր պահելու համար: Շնորհակալ եմ նաև, որ բոլոր մրցաշարերում անպայման նշում ես, որ մեր բուհի ուսանողն ես, դա ոգևորում է մեզ և բարձրացնում բուհի հեղինակությունը: Շնորհակալություն ենք հայտնում նաև մեր գործընկերոջը՝ քեզ նման շնորհաշատ և լավ մարդ դաստիարակելու համար»,- ասաց բուհի ղեկավարը և շախմատում ունեցած հաջողությունների համար համալսարանի կոլեկտիվի անունից հանձնեց շնորհակալագիր և խրախուսական պարգև:
Տիգրան Հարությունյանը և մեր գործընկերը բարձր գնահատեցին բուհի ղեկավարի մոտեցումը՝ շնորհակալություն հայտնելով իրենց հաջողություններին հետևելու և նման քայլերով ոգևորելու համար:

Сегодня исполняющая обязанности ректора АГЭУ Диана Галоян приняла магистранта финансового факультета, гроссмейстера Тиграна Арутюняна, чтобы поздравить и поощрить его шахматные победы. На встрече также присутствовала мать Тиграна Арутюняна, наш коллега, ассистента кафедры финансов, кандидат экономических наук Лусине Арутюнян.
«Поздравляю вас с победой в различных престижных турнирах. Я также благодарю Вас за то, что во всех турнирах вы упоминаете, что являетесь студентом АГЭУ, это вдохновляет нас и повышает репутацию университета. Мы также благодарим нашего коллегу за воспитание такого талантливого и хорошего человека, как вы»- сказала глава университета и вручила благодарственное письмо от имени сотрудников университета за его шахматные достижения.
Тигран Арутюнян и наша коллега высоко оценили подход руководителя университета, выразили благодарность за содействие и поддержку нашего студента.