Ավարտվեցին ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի ընդունելության քննությունները
Հունիսի 26-ին ավարտվեցին 2023-2024 ուսումնական տարվա ՀՊՏՀ առկա ասպիրանտուրայի (անվճար և վճարովի հիմունքներով) ընդունելության քննությունները՝ բոլոր մասնագիտություններով: Հունիսի 20-ին մեկնարկած քննությունների մասնակից 13 դիմորդները հնարավորություն ունեցան լավագույնս դրսևորելու իրենց մասնագիտական գիտելիքները։
Ասպիրանտուրայի ընդունելության ամբողջ գործընթացին ներկա են գտնվել ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը, գիտության գծով պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանը և ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Աննա Բայադյանը: Վերջինս մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ ՀՊՏՀ առկա ասպիրանտուրայի՝ ՀՀ Կառավարության կողմից հատկացված 6 անվճար տեղերը, ըստ ամբիոնների, բաշխվել են հետևյալ կերպ. «Կառավարում»՝ 1, «Մակրոէկոնոմիկա»՝ 1, «Ֆինանսներ»՝ 1, «Բանկային գործ և ապահովագրություն»՝ 1, «Տնտեսագիտության տեսություն»՝ 1, «Տնտեսական ինֆորմատիկա և տեղեկատվական համակարգեր»՝ 1:
Շնորհավորում ենք մեր ասպիրանտներին: Անվճար համակարգում ուսանելու մրցույթը չհաղթահարած դիմորդները հնարավորություն ունեն ասպիրանտուրայում սովորելու վճարովի հիմունքներով:

Завершены вступительные экзамены в аспирантуру АГЭУ
26 июня завершились вступительные экзамены на бюджетные и платные места в аспирантуру АГЭУ 2023-2024 уч.г. (по всем направлениям подготовки). В ходе вступительных испытаний, стартовавших 20 июня, 13 абитуриентов смогли продемонстрировать свои знания по специальности.
На вступительных экзаменах присутствовали ректор АГЭУ Диана Галоян, проректор по науке Татул Мкртчян и начальник отдела аспирантуры Анна Баядян. По словам Анны Баядян, Правительством РА предоставлено 6 бюджетных мест по следующим направлениям подготовки: «Управление» (1 место), «Макроэкономика» (1 место), «Финансы» (1 место), «Банковское дело и страхование» (1 место), «Теория экономики» (1 место) «Экономическая информатика и информационные системы» (1 место).
Поздравляем наших аспирантов! Абитуриенты, не прошедшие по конкурсу на бюджетные места, могут пройти обучение в аспирантуре на платной основе.
С направлениями подготовки в аспирантуре и другими подробностями можете ознакомиться, перейдя по ссылке.