ՀՊՏՀ-ն համագործակցում է հայաստանյան առաջատար բանկերի հետ և երեկ մեր համալսարանում էին Ամերիաբանկի աշխատակիցները: Հանդիպումը կազմակերպել էր ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի աշխատաշուկայի և շրջանավարտների հետ աշխատանքի բաժինը, ներկա էին դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը, կազմակերպիչ բաժնի պետ Գևորգ Սարդարյանը, աշխատակիցները:
Ամերիաբանկի տաղանդների ներգրավման մասնագետներ Լիլիթ Կարապետյանը և Մանե Դիլոյանը ներկայացրին «Ամերիա Սերունդ 12» ծրագիրը, որի շրջանակում 21-27 տարեկան երիտասարդները բանկում եռամսյա վերապատրաստում են անցնում, լավագույնները՝ ստանում Բանկի տարբեր ստորաբաժանումներում աշխատանքի անցնելու առաջարկ:
ՀՊՏՀ աշխատաշուկայի և շրջանավարտների հետ աշխատանքի բաժնի պետ Գևորգ Սարդարյանը ողջունեց հանդիպման մասնակիցներին՝ նշելով, որ Ամերաբանկը ոլորտի առաջատարներից է, և ծրագիրը հետաքրքիր է ուսանողների համար:
Բանկի աշխատակիցները խոսեցին բանկային ոլորտում աշխատանքի առանձնահատկությունների, Ամերիաբանկի գործունեության ու «Ամերիա Սերունդ 12» ծրագրի առավելությունների մասին:
Ծրագրին դիմելու ժամկետը մինչև մարտի 15-ն է:
asue.am հետ զրույցում Ամերիաբանկի ներկայացուցիչ Լիլիթ Կարապետյանն ասաց, որ սա արդեն թվով 12-րդ ծրագիրն է, և այս տարիների ընթացքում ծրագրի միջոցով Ամերիաբանկում աշխատանքի են անցել ավելի քան 260 երիտասարդներ, որից 32%-ը ՀՊՏՀ-ական են: Ահա թե ինչու է ՀՊՏՀ-ն, որպես առաջատար մասնագիտական բուհ, գործատուի ուշադրության կենտրոնում:
Բանախոսները պատասխանեցին նաև ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին` ներկայացնելով ծրագրի առավելությունները և մանրամասները:

АГЭУ сотрудничает с ведущими армянскими банками, а вчера наш университет принимал сотрудников АМЕРИАБАНКА. Встреча была организована отделом рынка труда и работы с выпускниками департамента внешних связей АГЭУ. В ней приняли участие директор департамента Лусине Даниелян, начальник отдела Геворг Сардарян, сотрудники.
Специалисты по привлечению талантов АМЕРИАБАНК Лилит Карапетян и Мане Дилоян представили программу «ПОКОЛЕНИЕ АМЕРИА 12», в рамках которой молодые люди в возрасте от 21 до 27 лет будут проходить трехмесячное обучение в банке, а лучшие будут приняты на работу  в различных подразделениях банка.
Геворг Сардарян, начальник отдела рынка труда и работы с выпускниками АГЭУ, приветствовал участников, отметив, что АМЕРИБАНК является одним из лидеров в этой области, и студенты заинтересованы в программе.
Представители банка рассказали об особенностях банковской деятельности, деятельности АМЕРИАБАНК и преимуществах программы «ПОКОЛЕНИЕ АМЕРИА 12».