Դիտումների քանակ՝ 2540
Սիրելի դիմորդներ, ինչպես արդեն հաղորդել ենք, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում գալիք՝ 2020-2021 ուսումնական տարվանից կներդրվեն մագիստրոսական նոր ծրագրեր՝ նոր ձևաչափով և բովանդակությամբ, որոնք կիրականացվեն աշխատաշուկայի խոշոր կազմակերպությունների հետ համատեղ: Այսօր ներկայացնում ենք այդ նոր մագիստրոսական ծրագրերից երկրորդը՝ «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները բիզնեսում»:
Այս ծրագրի հիմքը դրվել է 2019թ նոյեմբերի 11-ին եռակողմ համագործակցության հուշագրի  ստորագրմամբ՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի, ՀՀ տեխնոլոգիական ոլորտի առաջատարներից «Արփինետ» ընկերության և ՀՀ ՏՏ և հեռահաղորդակցության ոլորտը ներկայացնող Հայաստանի օպերատորների միության միջև։ Համաձայն այդ հուշագրի, նոր կրթական ծրագիրը նպատակ ունի ապահովելու արդյունավետ համագործակցություն ՏՏ ոլորտի ընկերությունների հետ ինչպես կրթական գործընթացի կազմակերպման, այնպես էլ ծրագրի շրջանավարտների հետ հետագա համագործակցության առումով։ Կիրառելով ՀՊՏՀ փորձը, առկա ռեսուրսները և մագիստրոսական կրթության կազմակերպման ՀՊՏՀ-ում ձևավորված նոր մոտեցումները՝ ՏՏ ընկերությունները, բջջային օպերատորները ծրագրի շրջանակներում կմասնակցեն նորագույն պահանջներին համապատասխան մասնագետների ձևավորման գործընթացին։
• ՏՏ և հեռահաղորդակցության ոլորտի գործատուների հետ համատեղ
• Դասընթացների ընթացքում կամ անմիջապես հետո գործատու կազմակերպություններում փորձառության անցկացմամբ
Սիրելի դիմորդներ, ծրագրի մանրամասներն ամբողջ տարի հասանելի կլինեն ձեզ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Դիմորդ» բաժնում: Այժմ ծանոթացեք «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները բիզնեսում» մագիստրոսական ծրագրի մանրամասներին այստեղ:
Նախորդ ծրագրի՝ «Բանկային գործունեության կազմակերպում» մագիստրոսական ծրագրի մանրամասներին ծանոթացեք այստեղ:

Уважаемые абитуриенты,
Как мы уже сообщали, в предстоящем 2020-2021 учебном году в Армянском государственном экономическом университете будут внедрены новые магистерские программы в новом формате и содержании, которые будут реализованы совместно с крупными организациями рынка труда. Сегодня мы представляем вторые магистерские программы: «Информационные технологии в бизнесе».
Основа этой программы была заложена 11 ноября 2019 года подписанием меморандума о трехстороннем сотрудничестве между Армянским государственным экономическим университетом, НПО «Союз операторов Армении» и ООО «АРПИНЕТ», одного из лидеров в области технологии в Армении. Согласно меморандуму, новая образовательная программа направлена на обеспечение эффективного сотрудничества с ИТ-компаниями как с точки зрения организации учебного процесса, так и дальнейшего сотрудничества с выпускниками программы. Используя опыт АГЭУ, имеющиеся ресурсы и новые подходы к организации магистерского образования в АГЭУ, ИТ-компании, операторы мобильной связи будут участвовать в процессе подготовки специалистов в соответствии с последними требованиями.
Новые магистерские программы будут реализованы:
• при сотрудничестве с работодателями в сфере ИТ и телекоммуникаций
• 1,5 года,
• с привлечением лучших специалистов в данной области,
• используя новейшие методы обучения,
• три раза в неделю,
• после 18:00 вечера,
• стажировка в организациях работодателей сразу после модулей.
Детали программы будут доступны в течение года в разделе «Абитуриент» официального сайта АГЭУ (asue.am). Смотрите подробности магистерской программы «Информационные технологии в бизнесе».