Ինչպես արդեն հայտարարել ենք, գալիք ուսումնական տարվանից ՀՊՏՀ-ում կներդրվեն 9 մագիստրոսական նոր ծրագրեր, որոնք կիրականացվեն աշխատաշուկայի խոշոր կազմակերպությունների հետ համատեղ:
Սիրելի դիմորդներ, 3-րդ նոր ծրագիրն ուղղված է ապահովագրական ոլորտի մասնագետների պատրաստմանը և կոչվում է «Ապահովագրական գործ»: Հիշեցնենք, որ նման ծրագիր իրագործելու մտադրությունը վավերացվել էր 2019թ. դեկտեմբերի 3-ին ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանի և «Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ Արևշատ Մելիքսեթյանի կողմից համագործակցության պայմանագրի ստորագրմամբ:
- Ապահովագրական ոլորտի խոշոր ընկերությունների հետ համատեղ
- Ոլորտի լավագույն մասնագետների ներգրավմամբ
- Նորագույն դասավանդման մեթոդների կիրառմամբ
- Դասընթացների ընթացքում կամ անմիջապես հետո գործատու կազմակերպություններում փորձառության անցկացմամբ
Սիրելի դիմորդներ, ծրագրի մանրամասներն ամբողջ տարի հասանելի կլինեն ձեզ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Դիմորդ» բաժնում: Այժմ ծանոթացեք «Ապահովագրական գործ» ծրագրի մանրամասներին այստեղ:
Նախորդ ծրագրերին կարող եք ծանոթանալ՝ «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները բիզնեսում» մագիստրոսական ծրագրին՝ այստեղ, «Բանկային գործունեության կազմակերպում» մագիստրոսական ծրագրին՝ այստեղ:

Как мы уже сообщали, со следующего учебного года в АГЭУ будет введено 9 новых магистерских программ, которые будут реализованы совместно с крупными организациями рынка труда.
Уважаемые абитуриенты, третья новая программа направлена на подготовку специалистов по страхованию и называется «Организация страховой деятельности».
Напомним, что намерение реализовать такую программу было ратифицировано 3 декабря 2019 года. Исполняющая обязанности ректора АГЭУ Диана Галоян и исполнительный директор страховой компании «ИнгоАрмения», председатель правления Аревшат Меликсетян подписали соглашение о сотрудничестве.
• Совместно с крупными страховыми компаниями
• Практика в организациях работодателей во время или сразу после обучения
Уважаемые кандидаты, детали программы будут доступны вам на официальном сайте АГЭУ в течение всего года (asue.am) в разделе “Абитуриент”.