Դիտումների քանակ՝ 1382
ԵՄ «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում մայիսի 15-23-ը Պոզնանի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարանում (Լեհաստան) է գտնվել ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների (ՄՏՀ) ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Ալբերտ Հայրապետյանը: Բակալավրական միջազգային խմբերում նա դասախոսություններ է վարել «Միջազգային պայմանագրեր», «ԵՄ-ն որպես համաշխարհային դերակատար», «ԵՄ տնտեսական և քաղաքական մարտահրավերները», «ԵՄ արտաքին առևտրային քաղաքականություն» թեմաներով: Այսօր այցի արդյունքները ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ներկայացրեց Ալբերտ Հայրապետյանը՝ նշելով, որ բացի ուսանողների հետ աշխատանքից, հանդիպումներ է ունեցել լեհական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի անդամների հետ, քննարկել գործընկերության ընդլայնման ուղիները:
«Մասնավորապես, եվրոպական ուսումնասիրությունների ամբիոնի վարիչ Էվա Մակուշինսկայայի և դասախոս Գժեգոշ Մազուրի հետ պայմանավորվել ենք գիտական հոդված գրել, ինչպես նաև համատեղ դիմել առաջիկայում կայանալիք ԵՄ դրամաշնորհային մրցույթներին»,-մեզ հետ զրույցում ասաց դասախոսը:
Ալբերտ Հայրապետյանը հանդիպել է Պոզնանի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարանում ընթացիկ կիսամյակում «Էրազմուս+» ծրագրով ուսումնառող ՀՊՏՀ ուսանող, միջազգային տնտեսական հարաբերությունների մագիստրատուրայի 1-ին կուրսեցի Մերի Հովսեփյանին:
Մեր երիտասարդ դասախոսը տպավորել է արտասահմանցի ուսանողներին, որոնք հետադարձ կապի միջոցով, հարցմամբ (feedback) բարձր են գնահատել նրա դասախոսությունները և ցանկություն հայտնել կրկին ունկնդրելու:

В рамках программы “Эразмус+” с 15-23-е мая в университете экономики и бизнеса Познани (Польша) находился ассистент кафедры международных экономических отношений АГЭУ, к.э.н., Альберт Айрапетян. В бакалаврских международных группах он вел лекции по темам ”Международные договоры”, ”ЕС как мировой исполнитель”, “ЕС экономические и политические вызовы”, “внешняя торговая политика ЕС”.
Сегодня о результатах своего визита отделу информации и связей с общественностью представил Альберт Айрапетян, отметив, что кроме работы со студентами, встречался с представителями профессорско-преподавательского состава, обсудили пути расширения партнерства. “В частности, с заведующей кафедрой европейских исследований Эвой Макушинской и преподавателем Гжегошем Мазури договорились о совместной публикации научных статей, а также совместном обращении на конкурсы грантов ЕС”- в беседе с нами сказал преподаватель.
Альберт Айрапетян встретился со студентом 1-го курса магистратуры международных экономических отношений АГЭУ Мери Овсепян, которая в рамках программы “Эразмус+” проходит обучение в этом семестре в университете экономики и бизнеса Познани.
Наш молодой преподаватель впечатлил иностранных студентов, которые посредством обратной связи, по опросам, высоко оценили его лекции и выразили желания снова прослушать.