Մարքեթինգի ամբիոնի ասիստենտը դասախոսել է Լիտվայի Միկոլաս Ռոմերիս համալսարանում
Լիտվայի Միկոլաս Ռոմերիս համալսարանում «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում մայիսի 6-10-ը կայացել է «Միջազգային ուսուցման շաբաթ» (“Internatioanl teaching week”) միջոցառումը, որտեղ ՀՊՏՀ-ն ներկայացրել է մարքեթինգի ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Գրիշա Ամիրխանյանը: Ուսուցման շաբաթվա ընթացքում «Էրազմուս+» ծրագրի գործընկեր համալսարանների պատվիրակները դասախոսել են միջազգային խմբերում: Գրիշա Ամիրխանյանը բակալավրերի և մագիստրանտների համար բանախոսել է «Թվային մարքեթինգ» և «Արհեստական բանականության ազդեցությունը մարքեթինգի վրա» թեմաներով:
Մեզ հետ զրույցում ասիստենտն ասաց, որ բացի դասախոսություններից, մասնակիցների հետ քննարկվել են միջհամալսարանական գործակցության ընդլայնմանն ուղղված հարցեր, ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ:

В рамках программы “Эразмус +” с 6-10-ое мая в университете Миколас Ромерис Литвы состоялось мероприятие «Неделя международного образования» (“Internatioanl teaching week”), где АГЭУ представил ассистент кафедры маркетинга, к.э.н. Гриша Амирханян. В рамках недели образования представители университетов – партнеров программы «Эразмус +» преподавали в международных группах. Гриша Амирханян для студентов бакалавриата и магистратуры провел лекции на темы: «Цифровой маркетинг» и «Влияние искусственного интеллекта на маркетинг».
В беседе с нами ассистент сказал, что кроме лекций, с участниками были обсуждены вопросы, направленные на расширение межуниверситетского сотрудничества, достигнуты договоренности.