Դիտումների քանակ՝ 1973
ՀՊՏՀ ղեկավարության նախաձեռնությամբ հունվարի 23-ից փետրվարի 1-ն անցկացվեց համալսարանի աշխատակազմի անդամների անգլերենի իմացության թեստավորում, որը կազմակերպեց շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժինը՝ Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի հետ համատեղ։ Թեստավորումն անցկացրեց Բրիտանական խորհրդի ներկայացուցիչ Սոնյա Սահակյանը:
Թեստավորման արդյունքներով ձևավորվելու են համապատասխան խմբեր, որոնց համար մարտին կկազմակերպվի բիզնես/ակադեմիական անգլերենի գծով վերապատրաստման դասընթաց:
asue.am-ի հետ զրույցում շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանը, ամփոփելով գործընթացի արդյունքները, նշեց, որ թեստավորմանը մասնակցել են 100 աշխատակիցներ պրոֆեսորադասախոսական, ուսումնաօժանդակ և վարչական կազմերից: Բաժինն առաջիկայում մասնակիցներին կծանուցի թեստավորման արդյունքների մասին:
«Թեստավորումն իրականացվել է պատշաճ մակարդակով, մասնակիցների կողմից նկատվել է մեծ ոգևորություն: Առաջիկայում նախատեսվում է կազմակերպել նաև Microsoft Office-ի և վիճակագրական փաթեթների ուսուցման դասընթացներ»:

По инициативе руководства АГЭУ с 23 января по 1 февраля сотрудники университета прошли тестирование по английскому языку, организованное отделом непрерывного образования и переподготовок совместно с филиалом Британского Совета в Армении. Тест проводила представитель Британского Совета Соня Саакян.
По результатам тестов будут сформированы соответствующие группы, для которых в марте будет организован курс делового / академического английского.
В беседе с asue.am руководитель отдела непрерывного образования и переподготовок Агавни Акопян, подводя итоги этого процесса, отметила, что в тестировании приняли участие 100 человек из преподавательского, административного персонала. Отдел вскоре сообщит участникам о результатах теста.