ՀՊՏՀ-ն և «ՇԵՄՄ Քոնսալթինգ» ՍՊԸ-ն կհամագործակցեն
Երկու կազմակերպությունների համատեղ գաղափարները, որոնք կյանքի կկոչվեն առաջիկայում, այսօր վավերացվեց համագործակցության հուշագրի ստորագրմամբ։
ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և «ՇԵՄՄ Քոնսալթինգ» ՍՊԸ տնօրեն Վլադիմեր Շատվերովը քննարկեցին համատեղ կրթական ծրագրերի իրականացման, ընկերությունում ՀՊՏՀ ուսանողների պրակտիկաների, բաց դասերի, հանդիպումների, սեմինարների և քննարկումների կազմակերպման հնարավորությունները։ ՀՊՏՀ ռեկտորն ընդգծեց, որ ընկերության համար կարող է հետաքրքիր լինել ՀՊՏՀ Change Lab-ի հետ համագործակցությունը։
Ընկերության ղեկավար Վլադիմեր Շատվերովը նշեց, որ ընկերությունն ընդլայնում է իր գործունեության հիմնական շրջանակը, ուստի հաշվապահության, մարքեթինգի, մաքսային վարչարարության և այլ հարակից ոլորտներից նոր մասնագետների համալրման անհրաժեշտություն կա։ Քննարկված հարցերի իրականացման շուրջ ձեռք բերվեցին պայմանավորվածություններ։

АГЭУ и ООО «ШЕММ Консалтинг» будут сотрудничать
Идеи организаций, которые будут претворены в жизнь в ближайшем будущем, сегодня были закреплены подписанием меморандума о сотрудничестве.
Ректор АГЭУ Диана Галоян и директор ООО “ШЕММ Консалтинг” Владимер Шатверов обсудили возможности осуществления совместных образовательных программ, организации практики студентов АГЭУ в компании, проведения открытых уроков, встреч, семинаров и дискуссий. Ректор АГЭУ отметила, что для компании может представлять интерес сотрудничество с Change Lab АГЭУ.
Директор компании отметил, что компания расширяет рамки своей деятельности, следовательно, есть необходимость в привлечении специалистов в сфере бухгалтерского учета, маркетинга, таможенного администрирования и др. смежных областей. По поводу обсуждаемых вопросов были достигнуты договоренности.