ՀՊՏՀ մարզիկը՝ պաուերլիֆտինգի առաջնության բրոնզե մեդալակիր
ՀՀ բուհերի ուսանողների 19-րդ մարզական խաղերի աշնանային շրջանը շարունակվում է: Խաղերի շրջանակում անցկացված պաուերլիֆտինգի տղաների առաջնությունում ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 5-րդ կուրսի (հեռակա) ուսանող Գևորգ Նահապետյանը նվաճել է 3-րդ մրցանակային տեղը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Գևորգն ասաց, որ պաուերլիֆտինգից բացի զբաղվում է նաև բոդիբիլդինգով (սիրողական) և լողով: Նա հանրապետական խաղերին նախապատրաստվել է ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոս, մարզիչ Արման Գուլյանի օգնությամբ:
Ի դեպ, սա Գևորգի առաջին մարզական հաղթանակն է եղել և առանձնակի է ոգևորել մարզիկին:
Շնորհավորում ենք, մաղթում նոր ձեռքբերումներ:
Հիշեցնենք, որ 19-րդ մարզական խաղերն ամփոփվելու են նոյեմբերին, ՀՊՏՀ մարզական հաջողությունները կներկայացնենք առաջիկայում:

Весенний период 19-х студенческих спортивных игр среди вузов РА продолжается. В рамках этих игр в чемпионате по пауэрлифтингу студент 5-го кура (заочная форма обучения) факультета маркетинга и организация бизнеса Геворг Наапетян завоевал 3-е призовое место.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью Геворг сказал, что он подготовился к республиканским играм при поддержке преподавателя кафедры физического воспитания по ЧС и ГО, тренера Армана Гуляна.
Кстати, это первая спортивная победа Геворга.
Поздравляем его, желаем новых успехов!
Напомним, что итоги 19-х спортивных республиканких игр будут подведены в ноябре, спортивные успехи АГЭУ мы представим позже.