Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիան, Համալսարանական սպորտի միջազգային ֆեդերացիայի հետ համատեղ, սեպտեմբերի 20-21-ը կազմակերպել է Համալսարանական սպորտի միջազգային օրվան և ՀՀ Անկախության 28-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներ: Այդ շարքում՝ պարանի ձգման և կրոսավազքի առաջնություններով մեկնարկել է ՀՀ բուհերի ուսանողների հանրապետական մարզական 20-րդ խաղերի աշնանային փուլը:
ՀՊՏՀ մարզիկները խաղերի աշնանային փուլում տոնել են առաջին հաղթանակը՝ պարանի ձգման թիմային առաջնությունում գրավելով 2-րդ հորիզոնականը:

Студенческая спортивная федерация Армении совместно с Международной студенческой спортивной федерацией 20-21 сентября организовали мероприятия, посвященные Международному дню университета и 28-й годовщине независимости Республики Армения. В этой серии осенний этап 20-х республиканских спортивных игр студентов высших учебных заведений Республики Армения начался с соревнований по натягиванию каната и кроссу.
Спортсмены АГЭУ отпраздновали свою первую победу на осенних играх, заняв 2-е место в командном чемпионате.