Հայտնի են ՀՊՏՀ քոլեջի տնտեսագիտական էսսեների մրցույթի հաղթողները
Ապրիլի 25-ին Տնտեսագիտական համալսարանում կայացավ ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի սովորողների համար կազմակերպված «Հայաստանի և աշխարհի տնտեսական դիմագիծը 21-րդ դարում․ մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով տնտեսագիտական էսսեների մրցույթի վճռական փուլը:
Մրցույթի առաջին փուլը, որին մասնակցում էին ավելի քան 3 տասնյակ սովորողներ, անցկացվել էր քոլեջում։ Վերջնարդյունքում հանձնաժողովի որոշմամբ ընտրվեցին հաղթողները, որոնց պարգևատրեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը։ Մրցանակաբաշխությանը ներկա էին ՀՊՏՀ գիտության գծով պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանը, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Դավիթ Հախվերդյանը, գիտության բաժնի պետ Տիգրան Մարտիրոսյանը, ՀՊՏՀ քոլեջի տնօրենի ժ/պ Լուսինե Կարապետյանը, ՈՒԽ նախագահ Արև Մանուկյանը, քոլեջի վարչական աշխատակիցներ և դասախոսներ։
Եվ այսպես, տնտեսագիտական էսսեների մրցույթի հաղթողներ ճանաչվեցին Վահե Մարդոյանը (առաջին մրցանակ), Աննա Բալյանը (երկրորդ մրցանակ) և Գագիկ Մարտիրոսյանը (երրորդ մրցանակ), որոնք արժանացան համապատասխանաբար 50000, 35000 և 25000 ՀՀ դրամ խրախուսական մրցանակների։ Մրցույթի բոլոր մասնակիցներն ստացան հավաստագրեր։
Էսսեների մրցույթի ավարտին հանձնաժողովի անդամները բարձր գնահատեցին աննախադեպ այս մրցույթի կազմակերպվածությունը և սովորողների խանդավառ մասնակցությունը՝ հույս հայտնելով, որ նմանօրինակ նախաձեռնությունները շարունակական կլինեն։

Известны победители конкурса эссе на экономические темы, организованного для учащихся колледжа АГЭУ
25 апреля в АГЭУ состоялся итоговый тур конкурса эссе на экономические темы, организованного для учащихся колледжа АГЭУ, под названием «Экономические очертания Армении и мира в 21-ом веке: вызовы и возможности».
Первый тур конкурса, в котором приняли участие более 30 учащихся, был проведен в Колледже АГЭУ. По результатам работ комиссией были отобраны победители, награды которым вручила ректор АГЭУ Диана Галоян. На торжественной церемонии вручения наград присутствовали также проректор по науке Татул Мкртчян, директор исследовательского центра «Амберд» Давид Ахвердян, начальник научного отдела Тигран Мартиросян, врио директора Колледжа АГЭУ Лусине Карапетян, председатель Студенческого совета Арев Манукян, представители административного состава и преподаватели Колледжа.
Итак, победителями Конкурса стали Ваге Мардоян (первое место), Анна Балян (второе место), Гагик Мартиросян (третье место), получившие денежные призы в размере 50000, 35000 и 25000 др. РА соответственно. Всем участникам Конкурса были присуждены сертификаты.
Члены комиссии высоко оценили организованность Конкурса и воодушевленное участие учащихся, выразив надежду, что подобные мероприятия будут носить продолжительный характер.