ՀՊՏՀ աշխատակիցներն ունեն նոր բժշկական ապահովագրություն․ բուհի սոցիալական քաղաքականության ծրագրերը շարունակվում են /լրացված/
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ԱՓԲԸ-ի հետ 2020թ․ դեկտեմբերի 28-ին կնքել է բժշկական ապահովագրության ծառայությունների մատուցման պայմանագիր, որն ուժի մեջ է մտել 2021թ․ հունվարի 1-ից։ Ծառայության համար գնումների մրցույթը հայտարարվել է 2020թ․ դեկտեմբերի 1-ին, դիմել են 4 ընկերություններ, հաղթող է ճանաչվել «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ԱՓԲԸ-ն։
Արդեն երկրորդ տարին ՀՊՏՀ աշխատակիցները բժշկական ապահովագրությունից կօգտվեն անվճար, սակայն այս տարի մեծացել է փոխհատուցումների ծածկույթը։ Բուհի ղեկավարության այս մոտեցումը նպատակ ունի ՀՊՏՀ աշխատակիցների համար որակյալ բժշկական օգնությունը դարձնել մատչելի։
Բժշկական ապահովագրությունը նախատեսված է ՀՊՏՀ հիմնական աշխատակիցների համար, պայմանագիրը ուժի մեջ կլինի մինչև 2021 թվականի դեկտեմբերի 31-ը։
Բժշկական ապահովագրության ծառայությունները հատուցվում են շտապ և անհետաձգելի բուժօգնության, արտահիվանդանոցային (ամբուլատոր) բուժօգնության, ներհիվանդանոցային (ստացիոնար) բուժման դեպքերում, ներառված են նաև ակնաբուժությունը, ստոմատոլոգիան, հղիությունն ու ծննդօգնությունը, օնկոլոգիան, սրտաբանությունը, քրոնիկ հիվանդությունները և տարեկան կանխարգելիչ բուժզննումը։

У сотрудников АГЭУ новая медицинская страховка. Социальные программы вуза продолжаются
28 декабря 2020 г. Армянский государственный экономический университет заключил договор на предоставление медицинских услуг по медицинскому страхованию с СЗАО “Росгосстрах-Армения”, вступивший в силу с 1 января 2021 г.  Конкурс на оказание услуг был объявлен 1 декабря 2020г., заявки подали 4 компании, победителем была признана компания СЗАО “Росгосстрах-Армения”.
Уже второй год сотрудники АГЭУ будут пользоваться медицинской страховкой на бесплатной основе, однако в этом году расширены страховое покрытие и сумма компенсаций. Такой подход руководства вуза имеет целью сделать качественную медицинскую помощь доступной для сотрудников.
Медицинская страховка предусмотрена для основных сотрудников АГЭУ, договор будет иметь юридическую силу до 31 декабря 2021 г.
Страховое покрытие включает скорую и неотложную медпомощь, амбулаторное лечение, в случае стационарного лечения включены офтальмотология, стоматология, беременность и роды, онкология, кардиология, хронические болезни и ежегодное профилактическое обследование.